Κυριακή, 27 Φεβρουαρίου 2022 20:39

2 στα 2 για τις γυναίκες του Πανναξιακού

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες η γυναικεία ομάδα του μπασκετικού Πανναξιακού επιβλήθηκε με σκορ 60-39 του αξιόμαχου συντοπίτη ΑΠΑΣ , ζευγαρώνοντας τις νίκες τους στο Πρωτάθλημα.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Πετρακάκη επέβαλε το ρυθμό του από το Α' Δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 20-7, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 50-25 για τους τυπικά φιλοξενούμενους.

Στο 2ο ημίχρονο και οι δυο προπονητές άλλαξαν πρόσωπα και σχήματα δίνοντας την ευκαιρία σε όλες τις αθλήτριες που είχαν στη διάθεσή τους να συμμετάσχουν.

Το τελικό 60-39 κρίνεται απολύτως δίκαιο με βάση την εικόνα των δυο ομάδων στο παρκέ με το χειροκρότημα των αρκετών φιλάθλων που βρέθηκαν στο γήπεδο να αποτελεί επιβράβευση για την προσπάθεια όλων των αθλητριών και για το ωραίο θέαμα που προσέφεραν.