Κυριακή, 03 Απριλίου 2022 19:12

Θέαμα και... νίκη του Α.Ο. Μυκόνου κόντρα στην Ελευθερία Μοσχάτου

Σκορ και το... ροζ φύλλο αγώνα προσέφεραν οι παίχτες του ΑΟ Μυκόνου σε όλους του τυχερούς φίλους τη ομάδας που βρέθηκαν στο τελευταίο εντός έδρας ματς της ομάδας για την φετινή αγωνιστική περίοδο καθώς επικράτησαν της Ελευθερίας Μοσχάτου με 83-55.

Οι Μυκονιάτες έκαναν το 19/19 και την άλλη Κυριακή θα πάνε στην Πεύκη όπου θα αντιμετωπίσουν την ομώνυμη ομάδα σε ένα άκρως κομβικό ματς ανόδου, όπου χρειάζονται είτε νίκη είτε ήττα με 4 ή λιγότερους πόντους για να αρπάξουν το πολυπόθητο εισιτήριο για τη Β'!

Αν και οι φιλοξενούμενοι έκαναν ένα πολύ δυναμικό ξεκίνημα στα πρώτα τρία λεπτά του αγώνα όπου και προηγήθηκαν με σκορ 5-9, οι γηπεδούχοι πάτησαν... γκάζι και δεχόμενοι μόλις 2 πόντους στα εναπομείναντα 7 λεπτά της αρχικής περιόδου (σκόραραν 14 στο ίδιο διάστημα) έφτασαν κοντά σε διψήφιες αποστάσεις (19-11 στο 10'), σε ένα φράγμα όπου και σταθεροποιήθηκαν από τα μέσα της 2ης περιόδου (28-20 στο 15', 35-23 στο 17') μέχρι και το τέλος του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 19-11, 35-26, 59-33, 83-55

Α.Ο. Μυκόνου (Μανωλιτσάκης): Ονάσογλου 7 (1), Τσάμης 24 (1), Μακρής 8, Μάρτζος 8 (2), Καράμπουλας 15 (2), Τσιάρας 9, Παπαθανασίου 2, Κατσαρέας 6, Αγγελακόπους 2, Στάνκοβιτς, Καραμανλής, Σαχάς

Ελευθερία Μοσχάτου (Σίμος): Κρεμαστούλης 10 (3), Παπαγεωργίου 6 (3), Δέλλιος, Γιαμπάνης 8, Βασιλόπουλος 3 (1), Κιούσης 2, Πετράς 9 (3), Κολοφώτης, Κατσόγιαννης 10, Παλουκάκος 4