Δευτέρα, 06 Ιουνίου 2022 16:56

Με …ερωτηματικό η συμμετοχή της ΑΕ Καρλοβασίου στους αγώνες μπαράζ

Μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι το Καρλόβασι στον 2ο τελικό της διοργάνωσης το Σάββατο 28 Μαϊου, επικράτησε της Αναγέννησης με σκορ 47-42 και κατέκτησε το πρωτάθλημα ανδρών.

Παρόλα αυτά είναι πολύ πιθανό, όπως αναφέρει το έγκριτο δωδεκανησιακό σάιτ “12sports.gr”, οι πρωταθλητές της ΤΕ Σάμου να μην δηλώσουν συμμετοχή στα παιχνίδια των αγώνων μπαράζ που θα διεξαχθούν στην Αθήνα από 22 ως και 26 Ιουνίου.

Εφόσον συμβεί αυτό, θα γίνει για δεύτερη φορά (τη σεζόν 2014-15 δεν πήρε μέρος ο Παπάδος Γέρας), αφού κάθε χρόνο στους αγώνες παίζουν πέντε ομάδες. Τις επόμενες μέρες θα παρθεί η τελική απόφαση, αλλά το πιο πιθανό σενάριο αναφέρει ότι η πρωταθλήτρια της ΤΕ Σάμου δεν θα πάρει μέρος στους αγώνες της πρωτεύουσας.