Κυριακή, 12 Ιουνίου 2022 10:43

Εύκολο μεσημέρι για τις παγκορασίδες του ΑΠΑΣ Νάξου κόντρα στον Μαρπησσαϊκό

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων, οι παγκορασίδες του ΑΠΑΣ Νάξου “Τα Φανάρια”.

Οι Ναξιώτισσες επικράτησαν το μεσημέρι του Σαββάτου 11 Ιουνίου με σκορ 76-16 του Μαρπησσαϊκού στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Νάξου “Δημήτριος Περιστεράκης” και παρέμειναν σε… τροχιά πρωτιάς που τις δίνει το δικαίωμα συμμετοχής στο φετινό φάιναλ φορ.

APAS NAXOU MARPISSAIKOS PAGKORASIDES 2

Οι οικοδέσποινες έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους, παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα στην πρώτη περίοδο, 22-3, το οποίο αύξησαν στην συνέχεια, με το πρώτο ημίχρονο να τις βρίσκει μπροστά με +30, 37-7. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κόουτς Θύμιος Γαρδίκης και Βαγγέλης Μουρογιάννης είχαν την ευκαιρία να μοιράσουν τον χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες τους με τον ΑΠΑΣ να παίρνει τη νίκη με σκορ 76-16.