Κυριακή, 02 Οκτωβρίου 2022 15:45

Νίκησαν τον ΑΟ Μυκόνου στην πρεμιέρα οι κορασίδες του Περιστεριώνα Τήνου

Οι Κορασίδες του Περιστεριώνα Τήνου ξεκίνησαν με νίκη επί της αντίστοιχης ομάδας του Α.Ο. Μυκόνου το φετινό πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να έχουν πολύ καλές άμυνες και τα κορίτσια του Άγγελου Τσάμη να προηγούνται στην πρώτη περίοδο με σκορ 8-7. Το ματς συνέχισε και στο 2ο δεκάλεπτο στον ίδιο ρυθμό με τις φιλοξενούμενες να τελειώνουν το 1ο ημίχρονο μπροστά

Η ομάδα του Παναγιώτη Σιώτη ήταν πιο εύστοχη και τελείωσε το 3ο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 17 - 23, και στο τέλος του αγώνα η ομάδα της Τήνου έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 20 - 33.

Οι Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κ.κ. Οικονόμου – Τσικούρας.

Κορασίδες: ΑΟ Μυκόνου - Περιστεριώνας Τήνου: 20-33στο σκορ με 11- 12.

Δεκάλεπτα: 8-7, 3-5, 6-11, 3-10

ΑΟ Μυκόνου (Τσάμης): Κουμάλα 2, Μπαλανίκα 3, Γαροπούλου Κ. 1, Μπουτσάι Εβ. 3, Δακτυλίδη, Γαροπούλου Γ., Μπουτσάι Ε. 7, Θειακούλη, Γέροντα 4, Στυλιανού, Ξυδάκη, Γεωργίου.

Περιστεριώνας Τήνου (Σιώτης): Απέργη, Σαρρή 7, Δενεκαριά 13, Παγανέλη 2, Πλυτά 2, Βιδάλη 2, Μαραγκού, Σπανοπούλου, Μπουζαλάκου 2, Λούβαρη.

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε και φωτογραφικό υλικό.