Σάββατο, 08 Οκτωβρίου 2022 20:22

Νικηφόρα πρεμιέρα στη Β' Εθνική για τον Α.Ο. Μυκόνου (pics & vid)

Με νίκη ξεκίνησε την πρώτη τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στη Β' Εθνική ο Α.Ο. Μυκόνου, καθώς στον αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν λίγο στη Μύκονο για την πρώτη αγωνιστική του 1ου ομίλου επικράτησε του ΝΕΟ Ληξουρίου με σκορ 91-53 .

Οι γηπεδούχοι πήραν διψήφια διαφορά πόντων από το 1ο δεκάλεπτο (22-10) την οποία κατάφερα να αυξήσουν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον πίνακα του σκορ να γράφει 47-23.

Στον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε το το 2ο ημίχρονο, με τους Μυκονιάτες να μην αφήνουν το γκάζι και τον coach Τζήμα να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους του παίχτες του.

Μετά το πρώτο ματς μπροστά στον κόσμο του, ο Α.Ο. Μυκόνου βλέπει το επόμενο παιχνίδι και ξεκινάει την προετοιμασία για το εκτός έδρας ντέρμπι την επόμενη αγωνιστική απέναντι στον Μίλωνα.