Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2022 01:03

Οι παίδες του Περιστεριώνα Τήνου επέστρεψαν με το ροζ φύλλο αγώνα από την Μύκονο

Η ομάδα Παίδων του Περιστεριώνα Τήνου επέστρεψε από την Μύκονο με το ροζ φύλλο αγώνα, καθώς επικράτησε με σκορ 33 -49 επί του τοπικού Α.Ο. Μυκόνου.

Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα της Μυκόνου να καταφέρνει να προηγείται στο 1ο δεκάλεπτο με σκορ 19-16 όμως στη 2η περίοδο οι Τηνιακοί κατάφεραν να περάσουν μπροστά με σκορ 24 - 27.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και αύξησαν την διαφορά στους 8 πόντου (30-38) στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου. Οι Μυκονιάτες δεν κατάφεραν να αντιδράσουν με το σωματείο της Τήνου να παίρνει τη νίκη με 33-49.