Σάββατο, 05 Νοεμβρίου 2022 15:31

Έφυγαν με το “ροζ” φύλλο αγώνα από τη Μύκονο οι νεάνιδες του Άνδρου

Με το "ροζ" φύλλο αγώνα έφυγαν από τη Μύκονο οι νεάνιδες του ΑΟ Άνδρου καθώς επικράτησαν του τοπικού ΑΟΜ με σκορ 44-72.

Το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και την 1η περίοδο να λήγει με το ταμπλό να γράφει 10-14. Οι φιλοξενούμενες στο τέλος του ημιχρόνου κατάφεραν να πάρουν διψήφια διαφορά πόντων (22-32).

Η ομάδα του κ. Μουστάκα ανέβασε ρυθμό στο 3ο δεκάλεπτο και πήρε τη διαφορά του σκορ στο +19 (31-50). Δεν άλλαξε κάτι την τελευταία περίοδο με τα κορίτσια του Α.Ο. Άνδρου να παίρνουν τη νίκη με σκορ 44-72.