Δευτέρα, 07 Νοεμβρίου 2022 01:26

Νίκη για τους εφήβους του Περιστεριώνα

Ροζ φύλλο αγώνα και για τους εφήβους του ΤΑΚ Περιστεριώνα Τήνου καθώς επιβλήθηκαν του ΑΟ Ερμούπολης με σκορ 70-43.

PERISTERIONAS ERMOUPOLI EFHVOI

Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν πολλά περιθώρια στους παίκτες του κόουτς Αραβοσιτά παίρνοντας διψήφια διαφορά από το ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και έφτασαν στη νίκη με σκορ 70-43.

ΤΑΚ Περιστεριωνας - ΑΟ Ερμούπολης 70-43

Διαιτητές: Οικονόμου, Τσικούρας.

Δεκάλεπτα: 18-10, 37-24, 55-31, 70-43.

ΤΑΚ Περιστεριωνας (Βιδάλης): Ψαρρος 2, Χατζιρης 2, Νικολοπουλος 6, Βλαστός 6, Δελατόλας, Παντζι 22 (1), Φώσκολος 3 (1), Χαρικιοπουλος, Μαρκουιζος 3, Παρασκευας, Χαλαρης 6, Σακελλαρόπουλος 20 (2).

ΑΟ Ερμουπολης (Αραβοσιτας): Στρογγυλής 3, Πριντεζης 8(1), Τσιομπανης-Κοντέλλης Ρ. 2, Τσιομπανης-Κοντέλλης Α. 13 (1), Μπονης 2, Δαλεζιος 5 (1), Κοκκαλης, Καπελλας 3, Συαχτας 2, Φαχιμ 1, Βαμβακούσης 4, Καλιακατσος.