Σάββατο, 19 Νοεμβρίου 2022 22:22

Ντούμπλαρε τις νίκες ο ψυχωμένος Πανναξιακός

Διαβασμένος και συγκεντρωμένος στο πλάνο του ο Πανναξιακός κατάφερε να πετύχει σπουδαία νίκη στη Νάξο απέναντι στον Εργοτέλη με σκορ 65-50 μετά από ένα νευρικό και κακό ποιοτικά παιχνίδι.

Η ομάδα του Κόουτς Βάβουλα μετά τα μισά του 1ου δεκαλέπτου πήρε τα ηνία του αγώνα και απέκτησε βραχύ προβάδιμσα 4 πόντων με τη λήξη του (Σκορ 1ου Δεκαλέπτου 16-12).

Στο 2ο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στον ίδιο νευρικό ρυθμό με τους γηπεδούχους όμως να έχουν το πανω χέρι καταφέρνοντας να αποκτήσουν και να συντηρήσουν διψήφια διαφορά (σκορ ημιχρόνουν 38-25).

Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση στο 3ο δεκάλεπτο και με σε συνδυασμό με την άμυνα ζώνης κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους , όμως η αντεπίθεσή τους δεν είχε συνέχεια καθώς ο Πανναξιακός στο τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού επέβαλε το ρυθμό του και πήρε μια σπουδαία νίκη με σκορ 65-50.

Παίκτες, κόσμος, διοίκηση και τεχνικό επιτελείο αφιέρωσαν τη νίκη στη μνήμη του 22χρονου Ευριπίδη Κουνάδη που έφυγε από τη ζωή μετά από τροχαίο δυστύχημα και ήταν αθλητής του συλλόγου.