Στη 2η θέση η "νεοφώτιστη" Ηλιούπολη που επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από τον Εργοτέλη και έκλεισε τον 1ο Γύρο με 8 νίκες και 3 ήττες. Αυτή τη φορά "θύμα" της ήταν ο ΑΟΚ Χαλανδρίου τον οποίο και υπέταξε με σκορ 79-60.
Ο Άρης Νίκαιας κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με αντίπαλο την Πεντέλη επικρατώντας με σκορ 82-74 και κλείνοντας τον 1ο Γύρο στην 3η θέση με 7 νίκες και 4 ήττες.
Ο Πορφύρας συνέχισε την ανοδική του πορεία αφού επιβλήθηκε του Πανναξιακού με 70-61.
Στα δυο άλλα παιχνίδια Κορωπί και Πέρα έβαλαν τέλος στο αρνητικό τους σερί καθώς επιβλήθηκαν αντίστοιχα του Εργοτέλη (στην β' παράταση) με 97-91 και του ΚΑΟ Μελισσίων με σκορ 81-61.
Αποτελέσματα 11ης Αγωνιστικής (Τέλος 1ου Γύρου)
2ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Πορφύρας ΑΟΦ-Πανναξιακός ΑΟΚ 70-61
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΣ Πέρα 61-81
ΑΣΑ Αναγέννηση-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 74-62
ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΟΚ Χαλάνδρι 79-60
ΓΣ Κορωπίου-ΓΣ Εργοτέλης 97-91 (β’ παρ.)
ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕ Πεντέλης 82-74
Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1. ΑΣΑ Αναγέννηση 21 (10-1)
2. ΓΣ Ηλιούπολης 19 (8-3)
3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 18 (7-4)
4. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 17 (6-5)
5. Πορφύρας ΑΟΦ 17 (6-5)
6. ΑΣ Πέρα 17 (7-3)
7. ΑΟΚ Χαλάνδρι 15 (4-7)
8. ΑΕ Πεντέλης 14 (4-6)
9. ΚΑΟ Μελισσίων 13 (3-7)
10. ΓΣ Κορωπίου 13 (3-7)
11. ΓΣ Εργοτέλης 13 (2-9)
12. Πανναξιακός ΑΟΚ 12 (3-6)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΣΑ Αναγέννηση-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 74-62
Δεκάλεπτα: 28-11, 47-25, 59-44, 74-62
Διαιτητές: Ξυλάς, Δημούλας
Αναγέννηση (Παπαδάκης, Μαραγκάκης): Μητρόπαπας 5(1), Κριθινάκης 2, Καλογεράκης 2, Μαραγκάκης 8(1), Κολαρετάκης 2, Σπυριδάκης 8, Κουρέπης 25(1), Ραζής 22(4).
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Κατσούνης, Μπαντάς): Καραχάλιος, Μπιλάλης 3(1), Παπαπέτρου 3(1), Ξιούρας 13(3), Αλεξανδρόπουλος 3, Παπαβασιλείου, Κυριακόπουλος, Κορωνιός, Βαρσαμούλης 18, Γιαννουλάκης, Τσάβος 22.
Πορφύρας ΑΟΦ-Πανναξιακός ΑΟΚ 70-61
Δεκάλεπτα: 23-18, 42-28, 58-49, 70-61
Διαιτητές: Xατζημάρκος, Tσικριζάκη
Πορφύρας (Λειβάδης, Παπασπυριδάκος): Kυριακόπουλος 8(1), Γεωργούλης 26(5), Γουρδομιχάλης 1, Γεωργιάδης, Σιδέρης, Γκαϊντάσοφ 2, Tαγάρης 11, Bρυώνης, Λαμπρόπουλος 3(1), Tσούτσος 9(3), Παπαδόπουλος 5(1), Συμεωνίδης 5.
Πανναξιακός (Bάβουλας, Oνάσογλου): Kαραγιάννης 2, Mαγγιώρος, Pούζιος 13(2), Σεϊντίνι 3(1), Mακρής 14(2), Kαραγκιολίδης, Δημάκης 14(2), Σίμοβιτς 25(1), Mυλωνάς 3(1).
ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕ Πεντέλης 82-74
Δεκάλεπτα 27-16 , 49-28 , 64-55 , 82-74
Διαιτητές: Γαρίνη, Σάλτας
Άρης Νίκαιας (Μανδραγός, Ορφανίδης): Έξαρχος, Δρόσος 7(1), Δαχρεντζής 7, Μαραγκίδης 21(3), Κωνσταντίνακος 8(2), Μπγιάλας, Καραδολάμης 19(1), Πρίτσος 16(4), Μπούτσικος, Τρίχας 4, Γιακάι, Πικέας.
Πεντέλη (Μάντζιος): Κουλούρης 2, Χωματάς 3(1), Μαγουλάς 13(3), Ζιάκας, Τασσοπούλος, Δρικόγιας 11(3), Τουρτουρόπουλος, Παπαγιαννακόπουλος, Παναρετάκης 6, Παπαγεωργίου 29(5), Κοπακάκης, Μάντζακος 8.
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΣ Πέρα 61-81
Δεκάλεπτα: 8-26, 25-42, 39-59, 61-81
Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Αλεξόπουλος
Μελίσσια (Οικονόμοπουλος, Γκίκας): Στεργίου Δ 9, Ανδρικόπουλος 13(3), Κοντός Ι., Κοντός Γ. 13(1), Πανέρης, Μαράντος 9(2), Στεργίου Χρ, Οικονομόπουλος 8(2), Σιδερής, Κρανιάς 4, Ντζαμάρας 1, Βουδούρης 4.
Πέρα (Χολέβας, Ζαννός): Βλάχος 10(2), Δανά 5(1), Κακαργιάς 12(2), Παναγής 4(1), Κανελλόπουλος 14(4), Μπούσι 3(1), Σούκας, Ανδρεόπουλος 16, Δημητρίου 14, Δαλαμπέκης, Γεωργόπουλος, Ντόλγκαν 3.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής (8/1):
ΚΑΟ Μελισσίων – Πορφύρας
Αναγέννηση – Πανναξιακός
Ηλιούπολη – Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Κορωπί – Χαλάνδρι
Άρης Νίκαιας – Εργοτέλης
Πέρα – Πεντέλη