Σάββατο, 23 Φεβρουαρίου 2013 20:35

Στον τελικό εύκολα οι Ανώνυμους…

Εύκολα όπως αναμενόταν ήταν η επικράτηση των ΑΝΩΝΥΜΩΝ επί των ΑΦΡΟΔΥΤΩΝ στο 1ο ημιτελικό του τοπικού τουρνουά μπάσκετ.

Οι ΑΝΩΝΥΜΟΙ με σβηστές μηχανές έκαμψαν την όποια αντίσταση των ΑΦΡΟΔΥΤΩΝ και πέρασαν στο τελικό του τουρνουά περιμένοντας τον αυριανό 2ο ημιτελικό μεταξύ ΑΔΑΜΑΝΤΑ και WARRIORS για να δουν τον αντίπαλο τους. Οι ΑΝΩΝΥΜΟΙ ξεκίνησαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το παιχνίδι από το πρώτο δεκάλεπτο και το κατάφεραν με τον ΖΕΣΤΑΝΑΚΗ ΠΑΝΑΓΩΤΗ και το φορμαρισμένο αυτή τη περίοδο ΜΑΚΡΥΝΟ ΠΑΝΤΕΛΗ. Οι ΑΦΡΟΔΥΤΕΣ προσπάθησαν να φάνουν ανταγωνιστικοί αλλά οι προσπάθειες των αδελφών, ΝΙΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟ και ΝΙΝΟΥ ΑΝΔΡΕΑ δεν ήταν αρκετές, έτσι το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκορ 34-15 για τους ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυο εύστοχα τριποντά για την ομάδα των ΑΦΡΟΔΥΤΩΝ, αλλά δεν υπήρξε συνεχεία σε αυτή την προσπάθεια για να μειώσουν το σκορ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι ΑΝΩΝΥΜΟΙ βγάζοντας αρκετούς αιφνιδιασμούς έφτασαν τη διάφορα κοντά στους 40 πόντους και το σφύριγμα της λήξης τους βρήκε νικητές με σκορ 77-42.

Δεκάλεπτα 17-8, 34-15, 50-28, 77-42