Μεγάλη νίκη με σπουδαία ανατροπή για τον ΑΣ Ίου, 3-2 τον Αστέρα Μαρμάρων [vid+pics]

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο ΔΑΚ Νάξου από τον Αστέρα Μαρμάρων στο α' μέρος ο ΑΣ Ίου πήρε μεγάλη νίκη με 3-2 πετυχαίνοντας τρια γκολ στην επανάληψη για την 2η αγωνιστική των ειδικών αγώνων όσον αφορά τις ομάδες που τερμάτισαν στην 4η θέση των ομίλων της Α' κατηγορίας.

Στο α' μέρος ο Αστέρας Μαρμάρων ήταν ανώτερος και δίκαια προηγήθηκε με 0-2 στο σκορ με γκολ του Ρέις στο 4' με κεφαλιά και του Παρζάλη στο 32'.

Στην επανάληψη η Ίος βελτιώθηκε με τον Ντόντα στο 39' με κεφαλιά μετά από φάουλ του Πισκάσι να κάνει το 1-2 και τον τελευταίο στο 67' να ισοφαρίζει με φάουλ.

Στο 82' ο Ντόντα έκανε το 3-2.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΜΑΡΜΑΡΩΝ. Μετά από σέντρα του Σταμάτη Μπελούκη ο Ρέις με κεφαλιά κάνει το 0-1.

25' Ο Κρητικός εκτελεί το φάουλ ο Ρέις κάνει την κεφαλιά όμως μπλοκάρει ο Βολκάκης.

29' Σουτ του Ντόντα στα πόδια του Μοστράτου και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Πισκάσι καταλήγει άουτ.

32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΜΑΡΜΑΡΩΝ. Ο Χαραλαπίδης εκτέλεσε το κορνερ και ο Παρζάλης κάνε το 0-2.

37' Ακυρώνεται γκολ ως επιθετικό φάουλ του Ρέις για τον Αστέρα Μαρμάρων. Θεωρεί ο Φαν Άακεν ότι έκανε επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα Βολικάκη.

47' Ο Χααρλαμπίδης βγήκε απέναντι από τον Βολικάκη και έκανε το σουτ όμως η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.

49 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣ ΙΟΥ. Εκτέλεση φάουλ ο Πισκάσι και με κεφαλιά ο Ντόντα κάνει το 1-2.

56'  Εκτελεί το φάουλ ο Καρράς ο Μωραϊτης παίρνει την κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.

59' Φάουλ Κληρονόμου αουτ.

67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣ ΙΟΥ. Ο Πισκάσι με φάουλ κάνει το 2-2.

80' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣ ΙΟΥ. Με σουτ ο Ξενιος.

82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣ ΙΟΥ. Ο Ξενιος βρίσκει τον Ντόντα που αποφεύγει τον Αμπραμοβ και κάνει το 3-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Φαν Αακεν με βοηθό τον Χατζόπουλο και την κα. Ψαρρά.

ΑΣ ΙΟΥ (Θοδωρής Καραβάς:) Βολικάκης, Σταυράκης, Στράκας Α., Χάσα, Καρράς, Καλαθάς (90+1 Ιωαννίδης), Πισκάσι, Κιαζίμι, Ξενιός, Νομικός (6' λ.τρ. Μωραϊτης), Ντόντα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ: Αμπράμοβ, Αναστασάκης, Παρζάλης, Μπελούκης Στ., Κληρονόμος, Κρητικός, Ρέις, Αντπαριώτης, Αλιπράντης, Μοστράτος, Χαραλαμπίδης (85' Μπελούκης Α).

Το φωτορεπορτάζ του αγώνα

Το ματς όπως μεταδόθηκε από το sportcyclades.gr

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Συνεχίζει αήττητη η Κ16 του ΠΑΣ Τήνου

Σημαντικό διπλό στην Σύρο κατέκτησε η Κ-16 του ΠΑΣ Τήνου...

Πανναξιακός - ΑΟ Σύρου: Γιορτή του ποδοσφαίρου την Κυριακή στις 15:00 στο ΔΑΚ

Μία γιορτή του ποδοσφαίρου αναμένεται να είναι το μεγάλο ντέρμπι...

Θύελλα Καμαρίου: Το μυαλό στους Αγιους Αναργύρους

Μετά τη νίκη επί του Ηλυσιακού η προετοιμασία της Θύελλας...

Οι ώρες και οι διαιτητές της 13ης αγωνιστικής στον 5ο όμιλο

Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΟ οι ώρες και οι διαιτητές της...

Τα σημεία λένε Πανναξιακό και η προϊστορία ΑΟ Σύρου [vids-stats]

Η ώρα για το μεγάλο ντέρμπι της φετινής χρονιάς έφτασε...

Χειρουργήθηκε ο Γεωργιάδης, στο πλάι του συμπαίκτες και διοίκηση

Την πόρτα του χειρουργείου πέρασε σήμερα το μεσημέρι ο ποδοσφαιριστής...

Πανθηραϊκός - Κηφισιά 3-1 [τα γκολ]

Δείτε πως επιτεύχθηκαν τα 4 γκολ της αναμέτρησης του 5ου...

Ηλυσιακός-Θύελλα Καμαρίου 1-2 [highlights]

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα Ηλυσιακός - Θύελλα Καμαρίου...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Σημαντικό διπλό στην Σύρο κατέκτησε η Κ-16 του ΠΑΣ Τήνου, επικρατώντας στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο της ΕΠΣ...

Μία γιορτή του ποδοσφαίρου αναμένεται να είναι το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ του Πανναξιακού και του ΑΟ Σύρου, αφού η διοίκηση...