Βαθμό στις καθυστερήσεις ο ΑΟ Πάρου στην έδρα του Πύργου

Ό,τι δεν έγινε στο ματς του ΑΟ Πύργου με τον ΑΟ Πάρου -σχεδόν- σε ολόκληρο αγώνα, συνέβη στα τελευταία λεπτά.

Ανταπόκριση: Αντώνης Κοραής (neasantorinis.gr)

Στο ματς που αφορούσε την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β' φάσης οι δυο ομάδες έμειναν στο 1-1 με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις.

Αυτό σημαίνει ότι ο ΑΟ Πάρου έφτασε τους 4 βαθμούς και βρισκεται στην 2η θεση πίσω από τον Πανναξιακό που έχει πέντε πόντους.

Από την άλλη ο ΑΟ Πύργου συγκέντρωσε τον πρώτο του βαθμό στην διαδικασία των μπαράζ.

Στο 88' ο Κάτσος έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, με τον Βλακά στο 5' των καθυστερήσεων να ισοφαρίζει σε 1-1.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

5' Μετά από ατομική προσπάθεια του Μανώλη Νομικού που πέρασε και τον τερματοφύλακα πάνω στην γραμμή έδιωξε ο Βλακάς.

21' Μετά από κόρνερ του Λύκου κεφαλιά Κελλίδη λίγο άουτ.

27' Χίσκα βρίσκει τον Πάπα σουτ από δεξιά η μπάλα άουτ.

33' Ο Πάγια βρίσκει τον Κελλίδη στην περιοχή που κατέβασε όμορφα τη μπάλα και σούταρε με τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι.

34' Κόρνερ Φύτρου από αριστερά βρίσκει τον Μανώλη Νομικό στην μικρή περιοχή πλασάρει στο αριστερό κάθετο δοκάρι μετά από νέο σουτ ο Βλακάς διώχνει πάνω στην γραμμή.

41' Σέντρα η μπάλα καταλήγει στο χέρι του Ρέλλα με τον Παντελάκη να δείχνει παίζεται θεωρώντας ακούσιο.

44' Απευθείας φάουλ του Τσούκε από τη σέντρα πήγε να αιφνιδιάσει τον Καλαμάτα αλλά έδιωξε ο τελευταίος σε κόρνερ.

48' Κόρνερ Φύτρου στο πρώτο δοκάρι κεφαλιά Μανώλη Νομικού λίγο έξω.

51' Ατομική προσπάθεια του Φύτρου από δεξιά, μπήκα στην περιοχή και σούταρε με τη μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.

53' Μετά από πάσα του Βουλγαράκη, ο Μανώλης Νομικός μπήκε στην περιοχή σούταρε έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση ο Χαριστός.

65' Σέντρα Βουλγαράκη από δεξιά ο Κελίδης έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ.

76' ΑΠΟΒΟΛΗ προπονητή του ΑΟ Πάρου, Χρήστου Γαβαλά για διαμαρτυρία.

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΥΡΓΟΥ. Μετά από πάσα του Σόλωνα Φύτρου, η μπάλα έφτασε στον Κάτσο που με σουτ κρέμασε τον Χαριστό κάνοντας το 1-0.

90+5 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Φάουλ για τον ΑΟ Πάρου. Ο Χίσκα εκτέλεσε το φάουλ, που βρήκε τον Βλακά και με κεφαλιά έκανε το 1-1.

ΑΟΠΥΡΓΟΥ (Αλέξης Κωνσταντόπουλος) Καλαμάτας, Πάγια (67' Κάτσος), Βουλγαράκης, Νομικός Β., Κουκούλης, Νομικός Ι., Νομικός Μ. (83' Φύτρος Σαμψ.), Συνολάκης (62' Κλουβάτος Κ.), Κελίδης, Φύτρος Σολ., Λύκος.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Χρήστος Γαβαλάς), Χαριστός, Βλάκας, Μπέτσα, Καραφυλλάκης, Τσούκε, Καραγκούνης, Κούτσα (86' Ζγουράτι), Σαρρής Α., Πάπα, Ρέλλας, Χίσκα.

επιστροφή στην κορυφή

Live stream Αίαντας Σύρου - ΑΟ Μυκόνου [ημιτελικός Κ14]

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων...

Έτσι διαμορφώθηκε ο τελικος του Κυπέλλου ΕΠΣ Κυκλάδων [vid]

Δείτε πως διαμορφώθηκε ο 37ος τελικός του Κυπέλλου ΕΠΣ Κυκλάδων...

Επίσκεψη στον άτυχο Κονσταντίνοφ από αντιπροσωπεία του Πανθηραϊκού [pics]

Ήταν ο μεγάλος άτυχος του τελικού καθώς αναγκάστηκε να μεταφερθεί...

Το φωτογραφικό άλμπουμ του 37ου τελικού Κυπέλλου Κυκλάδων

Παρακολουθήστε το φωτογραφικό άλμπουμ από τον τελικό του Κυπέλλου Κυκλάδων...

Πέρασε με εμφατικό τρόπο από την Πάρο ο ΑΟ Πύργου (1-5)

Εμφατικό ήταν το πέρασμα του ΑΟ Πύργου από την Πάρο...

Κυπελλούχος Κυκλάδων ο Πανθηραϊκός

Το 3ο τίτλο του Κυπελλούχου Κυκλάδων κατέκτησε πριν λίγο ο...

Η στιγμή που σόκαρε στον τελικό [pics-vid]

Ευτυχώς όλα βαίνουν καλώς με την υγεία του ποδοσφαιριστή του...

Ο πρωτάρης Σιλεβίστας και η πρόκληση του τελικού

Ανέλαβε τον Πανθηραϊκό μεσούσης της σεζόν και κατόρθωσε μέσα σε...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήταν ο μεγάλος άτυχος του τελικού καθώς αναγκάστηκε να μεταφερθεί στο νοσοκομείο Σύρου αφού κατά τη διάρκεια του αγώνα, γύρισε...

Παρακολουθήστε το φωτογραφικό άλμπουμ από τον τελικό του Κυπέλλου Κυκλάδων μεταξύ του Πανναξιακού και του Πανθηραϊκού, όπου η ομάδα της...