Με «διπλό» ξεκίνησε ο ΑΟ Πύργου το νέο έτος

Το νέο έτος ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τον Α.Ο. Πύργου καθώς κατάφερε να πάρει μία εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-3 επί του Α.Ο. Πάγου, μία νίκη η οποία τον απομακρύνει και άλλο από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα με τον Κλουβάτο, με το 0-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 69' με τον Μαϊπά κάνοντας το 1-1.

Το προβάδισμα στο σκορ πήρε ξανά ο ΑΟ Πύργου στο 75' με τον Κελίδη.

Ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν πάλι με τον Μαϊπά όμως στο 79' ο Κελίδης βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

Πλέον αρχίζει και ξεκαθαρίζει η βαθμολογία και για τις ομάδες που θα υποβιβαστούν καθώς ο Α.Ο. Πύργου όπως όλα δείχνουν θα παραμείνει στη πρώτη κατηγορία και την επόμενη σεζόν ενώ... ο ΑΟ Πάγου έχει ελάχιστες ελπίδες για παραμονή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Μουτάφη και Μαραγκό

ΑΟ Πάγου (Ξαγοράρης): Νικιτήδης, Αρακάς (59΄Κασσανδρινός), Αργυρός, Τουντοσέ, Ντιούφ, Τρόκα, Ρούσσος (73΄Βουτσίνος), Μαραγκός, Φελουτσής (69΄Γεράρδης), Μάιπας Πρίντεζης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ανδρεαδάκης, Μέτκο, Καπετανάκης, Βολόπουλος

ΑΟ Πύργου (Κωνσταντόπουλος): Καλαμάτας, Κλουβάτος (70΄Βρενάγκρ), Πάγια, Νομικός Ε., Κουκούλης Α., Νομικός Τ., Βουλγαράκης, Λύτρας (68΄Κάτσος), Κελίδης, Δαβιλάς,
Πολυκρέτης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ξαγοράρης, Νομικός

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Ο 7ος τίτλος ''επικυρώθηκε'' στην Σύρο για τον Πανναξιακό [pics-vid]

Το τίτλο του πρωταθλητή της σεζόν 2019-2020 κατοχύρωσε στη Σύρο...

Με Αργυρό γκολκίπερ, ο ΑΟ Σύρου πέρασε οριακά από την Πάρο

Παρόλο που έπαιζε με 10 παίκτες για περίπου 90 λεπτά...

Με το «διπλό» έφυγε από τη Σέριφο ο ΑΟ Μυκόνου

Με τη νίκη επιστρέφει από τη Σέριφο ο Α.Ο. Μυκόνου...

Πρωταθλητής Κυκλάδων για τη σεζόν 2019-2020 ο Πανναξιακός Α.Ο.

Με τον καλύτερο τρόπο γιορτάζει ο Πανναξιακός την συμπλήρωση των...

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα των αγώνων (19-26/2)

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΠΣ Κυκλάδων και τα...

Πήρε το ντέρμπι και επέστρεψε στις νίκες η Θύελλα Καμαρίου [vid]

Το χρέος της, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τέσσερις αγώνες...

Ήττα εκτός προγράμματος για την Άνω Μερά [vid]

Την ευκαιρία να αναρριχηθεί ακόμη περισσότερο στον βαθμολογικό πίνακα έχασε...

Πανθηραϊκός - Θύελλα Καμαρίου [Live Streaming]

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το γήπεδο των Φηρών τον...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Με τη νίκη επιστρέφει από τη Σέριφο ο Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε του ΑΟΣ με σκορ 1-2 και παρέμεινε στη...

Με τον καλύτερο τρόπο γιορτάζει ο Πανναξιακός την συμπλήρωση των 60 χρόνων από την ίδρυση του, καθώς πριν λίγο επικράτησε...