ΑΟ Πάρου-ΑΟ Πάγου 3-3 με πρωταγωνιστή τον άνεμο [pics]

Ο σφοδρός άνεμος που επικρατούσε στο Δημοτικό στάδιο της Παροικίας δεν άφηνε τους ποδοσφαιριστές να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και ήταν η αιτία να γίνουν αμυντικά λάθη που οδήγησαν στο εντυπωσιακό 3-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10΄με ωραίο σουτ του Φ. Ζγκουράτι από ενέργεια και σέντρα του Αρκουλή, για να ισοφαρίσει στο 16΄ ο Πρίντεζης μετά από λάθος στο κέντρο της άμυνας.

Στο 30' ο Αρκουλής ανατράπηκε και το πέναλτι εκτέλεσε ψύχραιμα ο Τριανταφυλλίδης που έκανε το 2-2.Στο 41' νέο πέναλτι αυτή τη φορά για τους φιλοξενούμενους σε ανατροπή του Σούμπιτση. Ευστόχησε ο Φελουτζής για το 2-2,που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΑΟ Πάρου πίεσε,αλλά ο Πάγος στο 83' προηγήθηκε με πλασέ του Αργυρού και τελικά στις καθυστερήσεις ο Σκανδάλης εκτέλεσε ένα πλάγιο η μπάλα πέρασε από τους αμυντικούς και Σκιαδάς με διαγώνιο πλασέ διαμόρφωσε το 3-3.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Βακόνδιος,Ρούσσος Γ.,Ρούσσος Ε.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Δημήτρης Τριανταφυλλάκος): Χαριστός, Σωτηρόπουλος, Λουκής, Σκανδάλης, Τσόκα (65' Φλέσσας), Ζγκουράτι Α. ( 65' Σαρρής - 75' λ.τρ. Κούτσα), Αρκουλής, Αλκο, Ζγκουράτι Φ., Τριανταφυλλίδης, Σκιαδάς.

ΑΟ ΠΑΓΟΥ (Χρήστος Φωκάς): Νικητίδης, Όστει Κ. ( 86' Ράφιος), Καπετανάκης, Τιποσέ, Σανούδος, Ντιουφ, Σούμπιτσης Φ., Όστει Ν., Φελουτζής ( 89' Μαρκόπουλος), Αργυρός, Πρίντεζης.

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Ο Α.Σ. Σαντορίνης 2020 και τα νέα ονόματα του Πύργου και του Καρτεράδου

Ιστορική στιγμή για το ποδόσφαιρο της Σαντορίνης καθώς οι Γ.Σ...

Ανοίγει τις πόρτες του στους αθλητές το Playland Σαντορίνης

Την επανέναρξη της λειτουργίας της ανακοίνωσε ο αθλητικός πολυχώρος Playland...

Α.Σ. Σαντορίνη 2020: Η ιστορική στιγμή της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων [vid]

Πρωτόγνωρες ποδοσφαιρικές καταστάσεις βιώνει τις τελευταίες ώρες το νησί της...

Ο πρώτος καφές του Α.Σ. Σαντορίνη 2020, αύριο στο Volcano TV η παρουσίαση του πλάνου

Πριν καλά - καλά σβήσει ο απόηχος των συνελεύσεων της...

Συνένωση ομάδων Σαντορίνης: Ομόφωνο ναι από Πανθηραϊκό και Θύελλα Καμαρίου

Ομόφωνο ναι και από τις δυο ομάδες της Σαντορίνης τη...

Συνένωση ομάδων Σαντορίνης: Το όνομα της ομάδας «ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 2020»

Στις γενικές συνέλευσης που λαμβάνουν χώρα αυτή τη στιγμή στη...

Live από Σαντορίνη: Ρεπορτάζ από τις γενικές συνελεύσεις με φόντο τη συνένωση

Πρίν από λίγη ώρα ξεκίνησαν οι δυο Γενικής Συνέλευσης σε...

Άνω Μερά: Ξεκινάει ο σχεδιασμός-Τον πρώτο λόγο ο Σκέντζος

Η Άνω Μερά, μετά την απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής της...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Σήμερα οι εκλογές του ΠΑΣ Νάξου

Με ανακοίνωση του ο ΠΑΣ Νάξου γνωστοποιεί ότι σήμερα στις 16:00 θα ανοίξουν οι κάλπες για τις εκλογές του ΠΑΣ...

Ιστορική στιγμή για το ποδόσφαιρο της Σαντορίνης καθώς οι Γ.Σ της Θύελλας Καμαρίου και του Πανθηραϊκού ψήφισαν θετικά όσον αφορά...