ΑΓΓΕΛΕΤΑΚΗΣ (2)

Προκρίθηκαν στον τελικό της Κ12 οι Κανονιέρηδες Σύρου, 3-0 τον ΑΟ Μυκόνου [vid+pics]

Την πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος Κ12 'WINDOOR' πανηγύρισε πριν από λίγο η ομάδα των Κανονιέρηδων Σύρου επικρατώντας με 3-0 του ΑΟ Μυκόνου.

Η ομάδα του κ. Τζώρτζη ήταν ανώτερη και έφτασε δίκαια στην επικράτηση χάρη σε δυο γκολ του Καμπάνη στο 18' και 19' με σουτ, με τον Καλλίγερο στο 32' να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με ωραίο σουτ.

Όσον αφορά τον ΑΟ Μυκόνου που στο 37 είχε δοκάρι με σουτ του Τσιφούτη που ήταν ο κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους, οι 'μπλε' προσπάθησαν όμως αυτό δεν αρκούσε με το 3-0 να μένει μέχρι τέλους

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

6' Φάουλ Τσιφούτη η μπάλα άουτ.

7' Σουτ του Καμπάνη δύσκολα ο Μπεσίρι απομακρύνει.

9' Σουτ του Μέντρι με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Μπεσίρι.

12' Κεφαλιά που γίνεται ο Κουτρούτσος πάνω στην γραμμή.

16' Σέντρα του Βλάχου κεφαλιά του Καμπάνη η μπάλα βρίσκει στους αμυντικούς και καταλήγει κόρνερ.

18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ. Ο Χάμζα στρώνει στον Καμπάνη ο οποίος έκανε το σουτ και πέρασε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Μπεσίρι κάνοντας το 1-0.

19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ. Ο Καμπάνης βρίσκεται μέσα στην περιοχή και κάνει τη λόμπα, νικώντας τον Μπεσίρι για το 2-0.

20' Σουτ του Μπάλα η μπάλα άουτ.

27' Φάουλ Τσιφούτη η μπάλα άουτ.

29' Παχατουρίδης το σουτ η μπάλα άουτ.

32 ' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ. Μετά από κόρνερ του Ρούσσου, δημιουργήθηκε σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα και ο Καλλίγερος με σουτ έκανε το 3-0.

37' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Σουτ του Τσιφούτη η μπάλα στο οδκάιρ.

38' Σουτ του Τσιφούτη η μπάλα άουτ.

40' Σέντρα του Ρούσσου κεφαλιά Χάμζα η μπάλα άουτ.

42' Σουτ του Τσιφούτη μετά από ατομική ενέργεια με τα πόδια ο Ρηγούτσος.

45' Κόρνερ Χάμζα η μπάλα περνάει απ' όλους και ο Νομικός που κάνει το σουτ με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

46' Σουτ του Γκελάι η μπάλα άουτ.

47' Ο Ρούσσος μπαίνει από δεξιά και κόβει τη μπάλα με τον Καμπάνη να σουτάρει και τον Μπεσίρι να διώχνει δύσκολα.

53' Ο Ρούσσος στρώνει στο Ραουζαίο που πιάνει... αέρα και η μπάλα περνάει παράλληλα.

54' Σουτ του Τσιφούτη η μπάλα άουτ.

56 Ατομική ενέργεια του Τσιφούτη όμως ο Ρηγούτσος μπλοκάρει και κερδίζει το επιθετικό φάουλ. 57' Φάουλ Καλλίγερη σουτ του Καμπάνη η μπάλα άουτ.

Διαιτητής ο Καλόγερας και ο Γεωργαράς.

ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΣ (Γιάννης Τζώρτζης) Ρηγούτσος, Μέντρι, Μαραγκός (52' Βακόνδιος), Καλλιγερος, Νομικός, Χάμζα (57' Φρέρης), Καμπάνης, Ρούσσος, Βλάχος (39' Ραουζαίος).

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ (Βαγγέλης Τσιφούτης) Μπεσίρι, Γκόγκα (31' Σαμιωτάκης (48' Μπαλιου), Κουτρούτσος, Χανιώτης, Μπάλα, Γκιελάι (55' Κοντογιάννης), Τσιφούτης, Κοτσέλης (31' Γιαννόπουλος), Παχατουρίδης.

Δείτε τον αγώνα όπως μεταδόθηκε από το sportcyclades.gr

Το φωτορεπορτάζ του αγώνα

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Κάλεσμα από Πανθηραϊκό ενόψει του αγώνα με την Κηφισιά

Με αφορμή το ματς κόντρα στην Κηφισιά, ο Πανθηραϊκός απεύθυνε...

Τομπάς και Φλεριανός ξανά στο διοικητικό σχήμα του Πανναξιακού Α.Ο.

Την αναδιάρθρωση της σύστασης του διοικητικού σχήματος ανακοίνωσε ο Πανναξιακός...

Ερμής Κορυδαλλού - ΑΣ Άνω Μεράς [Live Streaming]

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το γήπεδο ΕΑ Κορυδαλλού τον...

Γεμάτο το ποινολόγιο της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΣ Κυκλάδων

Γεμάτο ήταν το ποινολόγιο της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΣ Κυκλάδων...

Ηλυσιακός - Θύελλα Καμαρίου [Live Streaming]

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το γήπεδο του Ζωγράφου  την...

Πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση του Πανναξιακού με τις δόξες της ''Ελαφράς Ταξιαρχίας'' [pics]

Η δράση για τους Παλαίμαχους του Πανναξιακού συνεχίστηκε, με την...

Το βίντεο από την εμπειρία των Βετεράνων της Θύελλας Καμαρίου στη Μαγούλα

Δείτε το video που αφορά τον δεύτερο φιλικό ποδοσφαιρικό αγώνα...

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές (7-8/12)

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων για το σαββατοκύριακο 7 -...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Με αφορμή το ματς κόντρα στην Κηφισιά, ο Πανθηραϊκός απεύθυνε κάλεσμα στον κόσμο από τον οποίο ζήτησε τη στήριξη του...

Την αναδιάρθρωση της σύστασης του διοικητικού σχήματος ανακοίνωσε ο Πανναξιακός μετά την παραίτηση του Αλέξανδου Φράγκου.