ΑΓΓΕΛΕΤΑΚΗΣ (2)

Κ14: Ισοπαλία (2-2) στο ματς ΠΑΣ Τήνου - Α.Ο. Μυκόνου

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από τη Μύκονο η Κ14 του ΠΑΣ Τήνου, καθώς το ματς με την αντίστοιχη ομάδα του Α.Ο. Μυκόνου έληξε 2-2.

Το ματς ξεκίνησε με τους Μυκονιάτες να πατάνε καλύτερα στο ματς και να δημιουργούν από το 1ο λεπτό ευκαιρίες προκειμένου να προηγηθούν στο ματς.

Ο τυπικά φιλοξενούμενος Α.Ο. Μυκόνου προηγήθηκε με τον Μάρκου μόλις στο 6ο λεπτό με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Οι Τηνιακοί θα ισοφαρίσουν στο 12' με εκτέλεση φάουλ του Βολαχάκη, όμως η ομάδα του Μάκης Πούλου προηγήθηκε ξανά στο 17' με πλασέ του Παχατουρίδη από κοντά. Το 2-2 που έμελε να ήταν το τελικό σκορ του αγώνα έκανα ο Βολαχάκης με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στο 2ο ημίχρονο αν και ο Α.Ο. Μυκόνου είχε τον αέρα υπέρ του δεν κατάφερε να σκοράρει με τις δύο ομάδες να μοιράζονται του βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Κουκά και Γεωργαράς.

ΠΑΣ Τήνου (Βελλαλόπουλος): Δεσίπρης, Βελαλόπουλος, Καρδαμίτσης, Ζαρπάς, Μούτσα, Γιαννόπουλος, Κάζα, Βολαχάκης, Κομεσσάριος, Βλαχάκης Β., Χυσένι

Αγωνίστηκαν και οι: Τσιντζιλίδης, Γιαννακόπουλος, Σουράνη, Βιδάλης, Λούβαρης, Ποδιάς

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Ντεσίρι, Μάρκου, Κυριαζίδης, Γκόγκα, Κουτρούτσος, Κατσικαλάκης, Παχατουρίδης, Ρουστέμη, Παπαδημητρίου, Τσιφούτης, Τσόπελας

Αγωνίστηκαν και οι: Μπαλκού, Ντάλα, Χριστούλης, Τόλιας,Πετάι

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Πανθηραϊκός β' - ΠΑΣ Νάξου 2-3 [highlights]

Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ από τον αγώνα...

Στο Βόλο για φιλικό με τους Επίλεκτους θεσσαλίας οι Βετεράνοι της Θύελλας

Την επίσκεψη των Θεσσαλών που έγινε στις 25 Μαΐου θα...

«Ετοιμοπόλεμος» ο Σιμιτσής για Κηφισια

Με προπόνηση στο Δημοτικό Γήπεδο Καμαρίου συνεχίστηκε η προετοιμασία της...

Κόντρα στην.. φορμαρισμένη Κηφισιά η Θύελλα Καμαρίου

Αύριο, Τετάρτη θα ξεκινήσει η προετοιμασία της Κηφισιάς για τον...

«Πλημμύρισε» τη Σαντορίνη ο ΠΑΣ Νάξου

Κοντά στα 100 άτομα αριθμούσε η αποστολή του ΠΑΣ Νάξου...

Η Χρύσα Ζερβού νέα υπεύθυνη επικοινωνίας της Θύελλας Καμαρίου

Μια δυναμική παρουσία αναλαμβάνει θέση στην ομάδα της Θύελλας Καμαρίου...

Κ14: Νέος Α.Ο. Σύρου - ΑΠΣ Κύθνου 2-3 [Highlights]

Μονοήμερη εκδρομή στη Μύκονο διοργανώνει ο ΑΟ Πύργου

Έπειτα από την αναβολή της προηγούμενης εβδομάδας του αγώνα πρωταθλήματος...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Με προπόνηση στο Δημοτικό Γήπεδο Καμαρίου συνεχίστηκε η προετοιμασία της Θύελλας για το εκτός έδρας ματς με την Κηφισιά το...

Αύριο, Τετάρτη θα ξεκινήσει η προετοιμασία της Κηφισιάς για τον αγώνα που ακολουθεί το Σάββατο με την Θύελλα Καμαρίου στο...