Νίκησε και οδηγεί την κούρσα στον 3ο όμιλο ο ΠΑΣ Νάξου [vid]

Μόνη πρώτη στην κορυφή του 3ου ομίλου της Κ14 παρέμεινε η Κ14 του ΠΑΣ Νάξου που πέρασε νικηφόρα με 0-3 μέσα από την έδρα του Πανθηραϊκού.

Σε έναν ανοιχτό σε όλα τα αποτελέσματα παιχνίδι, ο ΠΑΣ Νάξου ήταν πιο αποτελεσματικός, έχοντας παράλληαλ σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακα Ξενάκη που με τις αποκρούσεις του κράτησε το ''0" για την ομάδα του, ενώ ο Πανθηραϊκός, είχε και ένα δοκάρι με τον Λουρίδα στο 20΄και ενώ το σκορ ήταν 0-0.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με γκολ του Ηλία Μουστάκη έπειτα από πάσα του Ρετζέπι.

Στο 33΄, ο Παντελαίος είδε τον Μπίφσα εκτός εστίας και με μακρινό σουτ έκανε το 0-2.

Το κερασάκι στην τούρτα για τους ''Ναξιώτες'' έβαλε ο λίγο μετά την είσοδο του στο παιχνίδι ο μικρός Βασίλης Λέκκας με κοντινό σουτ μέσα από την περιοχή στο 70'.

Διαιτητής ήταν ο κ. Ελευθεριάδης

Πανθηραϊκός (Βαγγέλης Τζοβάρας): Μπίφσα, Βενιέρης, Ξαγοράρης Ιακ., Φέγγης, Καβαλλάρης, Σέχου, Κράσι Εν., Τσικλιτάς, Χαϊνταράι, Διονυσόπουλος, Λουρίδας.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Κράσι Λ., Φύτρος, Ζαμπέλης, Παπαϊωάννου, Μοσχάτος, Μέσι, Ξαγοράρης Μ.

ΠΑΣ Νάξου (Πέτρος Μαράκης): Ξενάκης, Κάσα, Φακίνος, Πουλάι, Μπόσκου, Μερεπέζα, Μαράκης, Ρετζέπι, Χωριανόπουλος, Παντελαίος, Μουστάκης.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πιέτρι, Λαμπαδάκης, Ρότσι, Βουτσίνος, Βαλλέτας, Λέκκας, Γκούφα Αγγ.

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε από το sportcyclades.gr

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Η εταιρία VITEX χρυσός χορηγός του Πανναξιακού

Η εταιρία VITEX θα αποτελέσει έναν από τον χρυσούς χορηγούς...

Με μεγάλη συμμετοχή ξεκίνησε η εκλογική διαδικασία στον ΑΣ Σαντορίνης 2020

Με αθρόα προσέλευση κόσμου πραγματοποιείται αυτή την ώρα η εκλογική...

Με εκπροσώπηση σε όλες τις διοργανώσεις ο ΠΑΣ Νάξου, δήλωσε σε πρωτάθλημα και κύπελλο

Δυναμικό στις ποδοσφαιρικές διοργανώσεις αναμένεται να είναι και φέτος του...

Όλα έτοιμα στο Φιλώτι για το καθιερωμένο ραντεβού του φιλικού αγώνα ''Μανόλης Μάκαρης''

Τα πάντα είναι έτοιμα... Ο Αντώνης Βασαλάκης και Λεωνίδας Καλαβρός...

Στη Νάξο για τον Πανναξιακό ο γκολκίπερ Αλέξανδρος Μπαμπούνης

Στη Νάξο, για λογαριασμό του Πανναξιακού βρίσκεται από σήμερα ο...

Οι υποψήφιοι για την διοίκηση του ΑΣ Σαντορίνης 2020

Τα ονόματα των υποψηφίων που θα λάβουν μέρος στις αυριανές...

Στον Πάγο ο Κονδύλας, στις 31 Αυγούστου η πρώτη προπόνηση

Στον ΑΟ Πάγου να έχουν αποφασίσει ότι φέτος θα είναι...

Η πρώτη του Πανναξιακού σε ένα συλλεκτικό βίντεο

Δείτε ένα συλλεκτικό βίντεο από την πρώτη προπόνηση του Πανναξιακού...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Βαρύ πένθος για τον Μάριο Αργυρίου, έφυγε από τη ζωή η σύντροφος του Ιωάννα [vid]

Βαρύ είναι το πένθος  για τον πρώην ποδοσφαιριστή της Θύελλας Καμαρίου, Μάριο Αργυρίου, που βιώνει την απώλεια της συντρόφου του...

Η εταιρία VITEX θα αποτελέσει έναν από τον χρυσούς χορηγούς του Πανναξιακού για τη νέα αγωνιστική περίοδο.