Πέμπτη, 26 Σεπτεμβρίου 2019 13:07

Αποχαιρέτησε με ψηλά το κεφάλι ο Πανθηραϊκός το Κύπελλο Ελλάδας [vid]

Το ταξίδι του Πανθηραϊκού στο Κύπελλο Ελλάδας έφτασε στο τέλος του.

Παρότι πάλεψε απέναντι σε μια ομάδα που σαφώς έχει πρωταγωνιστικές βλέψεις στην Σουπερ Λιγκ 2 και για όλο το διάστημα του αγώνα την κοίταξε στα... μάτια δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα από τον Πλατανιά με 1-2.

Οι παίκτες του Γιάννη Σιλεβίστα προσπάθησαν, προηγήθηκαν στο 25' με τον Μαναριώτη όμως δεν τα κατάφεραν αφού με δυο γκολ ο Λουκίνας χάρισε την πρόκριση στους Χανιώτες.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα χωρίς να απειλήσουν ιδιαίτερα αφού ο Πανθηραϊκός πήρε σχεδόν άριστα στο τακτικό κομμάτι. Μάλιστα μετά το 1-0 είχε ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα όμως δεν τα κατάφερε.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4' Ζητάει πέναλτι ο Πλατανιάς.

13' Σουτ του Ματέο η μπάλα άουτ.

16' Κεφαλιά του Λουκίνα μετά από σέντρα η μπάλα άουτ.

20' Σουτ του Νίλι η μπάλα άουτ μεγάλη φάσση.

21' Σουτ του Λουκίνα από το ύψος του πέναλτι η μπάλα άουτ.

25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟ. Σέντρα Τσόπελα και κεφαλιά του Μαναριώτη και 1-0.

45' Σουτ του Φουάση μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Πλατανιά.

45+1 Ο Ντάουλας δίνει πέναλτι σε χέρι που έγινε στην περιοχή του Πανθηραϊκού. Ο Λουκίνας αναλαμβάνει την εκτέλεση και ισοφαρίζει σε 1-1.

68' Σουτ του Τάρεκ εντυπωσιακά ο Ντούνης.

71' Σουτ Περιάλης οαυτ.

75' ΓΚΟΛ Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ. Ο Παπαδόπουλος έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε και στο δεύτερο δοκάρι ο Λουκίνας με σουτ εκανε το 1-2.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Γιάννης Σιλεβίστας): Ντούνης, Λαμπρόπουλος, Μπιρμπίλι, Χούσα, Τσόπελας, Παληγεώργος, Λούκας, Φουάσης (55' Κορέτα), Σέιτι (68' Κόντι), Περιάλης, Μαναριώτης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Πορτζιτίδης, Μάικιτς (64' Παπαδόπουλος), Σλάντο, Τάρεκ, Καραγκούνης, Παπουτσογιαννόπουλος, Λουκίνας, Ματέτο.