Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2020 17:48

Εύκολη πρόκριση για τη Μύκονο επί του ΠΑΣ Τήνου

Η ομάδα της Μυκόνου πέρασε σαν... αέρας από τη Τήνο καθώς επικράτησε με σκορ 0-7 επί του τουπικού ΠΑΣ και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Οι Μυκονιάτες πίεσαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και κατάφεραν να σκοράρουν μόλις στο 9ο λεπτό με τον Κωνσταντινίδη, ενώ στο 16' ο Σαλταμάρας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Το τελικό 0-3 του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε ο στο 43' ο Κωνσταντινίδης.

Το 2ο ημίχρονο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με το σκορ να γίνεται 0-4 στο 49' με τον Κάρδαρη. Το 5ο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Λεσάι στο 73' και ο ίδιος ποδοσφαιριστής σκόραρε έκανε το 0-6 στο 79'. Το τελικό 0-7 διαμόρφωσε ο Ντόγος στο 90ο λεπτό του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αγγέλου με βοηθούς του κ.κ. Βαρδακαστάνη και Σαργόλογο.

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Λεκάσι (69' Γιαννόπουλος), Κελαδίτης, Θεοδώρου (62' Κουμαριανός), Αρμακόλας (46' Τζανουλίνος), Λειβαδάρας (46' Ζιούλης), Βιδάλης, Φώσκολος, Μυλωνάς (69' Μπον) , Φιλιππούσης, Ζαλώνης, Πλυτάς

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Βιδάλη, Βασιλάκη, Πέπα, Αλβέρτης

Μύκονος (Σκέντζος): Σαββόπουλος, Μπαλωμένος (46' Παπαδόπουλος), Σαλταμάρας, Παναγιωτόπουλος (46' Σούλτσε), Αχείμαστος (52' Βλαχόπουλος) , Καλτσάς, Καρδάρης, Κούγιος (48' Λεσάι), Καλαμάρης (46' Ντόγος), Υψηλός, Κωνσταντινίδης (52' Κέμπε)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Μπανούσης, Πάλιουρας,