Τετάρτη, 30 Οκτωβρίου 2019 10:26

''Καλαματιανοί'' οι Παλαίμαχοι του Πανναξιακού [vid-pics]

Σε αγωνιστικούς ρυθμούς μπήκαν οι παλαίμαχοι του Πανναξιακού, που ταξίδεψαν στη Μεσσηνία και συγκεκριμένα στην Καλαμάτα για να αντιμετωπίσουν σε φιλική αναμέτρηση την αντίστοιχη ομάδα.

Όπως πάντα η συνάντηση διεξήχθη μέσα σε πολύ όμορφο κλίμα και το ραντεβού ανανεώθηκε για τη Νάξο, ώστε να ανταποδοθεί η φιλοξενία.

Την ομάδα του Πανναξιακού  βράβευσε βετεράνος τερματοφύλακας Νικήτας Παπανικολόπουλος.

Το ρεπορτάζ του αγώνα από το messinialive.gr

Με δυο γκολ του Γιάννη Αθανασόπουλου και ένα ακόμη του Βασίλη Φωτεινάκη, η ομάδα Παλαιμάχων της Καλαμάτας επιβλήθηκε 3-1 της αντίστοιχης του Πανναξιακού σε φιλική συνάντηση που διεξήχθη το απόγευμα της Παρασκευής στο γήπεδο της ΕΠΣΜ στον Κορδία.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της σύσφιξης των σχέσεων μεταξύ των παλαιμάχων των δυο ομάδων και μάλιστα μετά το παιχνίδι όλοι μαζί δείπνησαν σε ταβέρνα της Καλαμάτας.

Αγωνιστικά, οι νησιώτες παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο όταν και ισοφάρισαν το σκορ με τον Κατσάνη, αλλά στην επανάληψη οι μελανόλευκοι με τον Χρήστο Καλαντζή να κάνει την διαφορά, πέτυχαν δυο τέρματα και είχαν ευκαιρίες για περισσότερα.

Οι παλαίμαχοι των δύο ομάδων ανανέωσαν το ραντεβού της για τον Μάϊο του 2020 στην Νάξο.