Παρασκευή, 25 Απριλίου 2014 12:07

Ο Αίαντας Φιναλίστ [pics]

Ο Αίαντας Σύρου ήταν ο μεγάλος νικητής του χθεσινού ημιτελικού Νέων, καθώς νίκησε 2-0 τον Αστέρα Κορθίου και θα είναι η ομάδα που θα αναμετρηθεί με τον ΠΑΣ Νάξου στον σημερινό τελικό, που θα γίνει στις 15:00.

ANDROS ADONELOS PHOTOΟ χθεσινός αγώνας κρίθηκε περισσότερο στις λεπτομέρειες με τον Αίαντα να έχει την πρωτοβουλία στο 1ο μέρος και να ανοίγει το σκορ (0-1) στο 10ο λεπτό με τον Καφτηράνη. Στην επανάληψη ο Αστέρας προσπάθησε να ισοφαρίσει, ανεβάζοντας την απόδοση του. Λίγο πριν το τέλος και συγκεκριμένα στο 79’ ο Δεναξάς σφραγίζει τη νίκη για την ομάδα της Σύρου, πετυχαίνοντας το 0-2.

Αστέρας Κορθίου (Πανταζής): Xhafaj, Γαρύφαλλος Α., Τζορντανίδης, Τρανάκος, Πατσαβός, Γαρύφαλλος Ν., Νιτσόλας (77’ Kora), Islamaj, Ψωμας Χ., Φετζάι (77’ Belica), Ψωμάς Μ.

Αίαντας Σύρου (Βουτσίνος): Κουλουρας, Καραδήμας, Αργυρός, Ψάρρας, Λουλους, Βόλτης, Δεναξάς (80’ Σταματίου), Φουάσης, Κουκουλης (62’ Σαμανίου), Καφτηράνης (82’ Deda), Σταφυλάς.

Φωτογραφίες εδώ (Λήψη: Δημήτρης Αντωνέλλος – Επαμεινώνδας Μαρμαράς)