Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2012 14:58

Πανθηραϊκός Α.Ο - Θύελλα Καμαρίου 8-0 (Νέων)

neon-pan8iraikos-8yella-2012-1

Στο δεύτερο αγώνα για τον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος Νέων, ο Πανθηραϊκός επιβλήθηκε της Θύελλας Καμαρίου με σκορ 8-0 και έχει πλέον δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

William Hill Sports

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Πανθηραϊκού που εξ' αρχής φαινόταν να κυριαρχεί σε όλες τις γραμμές του γηπέδου, δημιουργώντας σημαντικές ευκαιρίες για γκολ, κάτι το οποίο άργησε να έρθει, συγκριτικά με την εικόνα του παιχνιδιού. Η Θύελλα λίγο έλειψε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στην μοναδική της ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, όταν έπειτα από μακρυνό σουτ η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι του Ξαγοράρη, ο οποίος δεν αντιμετώπισε άλλα προβλήματα και ήταν αρκετά σταθερός όποτε χρειάστηκε να επέμβει. Το σκορ για τον Πανθηραϊκό άνοιξε ο Νομικός Γ. με σουτ μέσα από την περιοχή ενώ το 2-0 λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου σημείωσε ο Πελέκης με κοντινή προβολή μετά από γύρισμα του Σορώτου.Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του κ. Κρεμμύδα μπήκε αποφασισμένη να τελειώσει το παιχνίδι και πέτυχε τρία γρήγορα γκολ(2 ο Νομικός και ένα ο Σορώτος) , κάτι που έδωσε την ευκαιρία στον προπονητή των "μπλε" να δώσει χρόνο συμμετοχής και στους μικρότερους ηλικιακά ποδοσφαιριστές. Το 6-0 σημείωσε ο Κρεμμύδας Γ. με όμορφη ενέργεια και σουτ λίγο έξω από την περιοχή, ενώ πέντε λεπτά αργότερα έγινε και το 7-0. Το τελικό 8-0 έγραψε ο Λυγνός Νίκος με πλασέ μέσα από την περιοχή. Από την άλλη πλευρά η ομάδα του Καμαρίου στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με αντεπιθέσεις, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά και των δύο ομάδων που προσπάθησαν για το καλύτερο, πάντοτε μέσα σε αθλητικά πλαίσια. Αρκετός κόσμος βρέθηκε στις εξέδρες του Δημοτικού Γηπέδου Καμαρίου για να χειροκροτήσει τις ενέργειες των νεαρών αθλητών, οι οποίοι και ανανέωσαν το ραντεβού τους για το τρίτο ματς του ομίλου, που θα γίνει κατόπιν ανακοινώσεως της ΕΠΣΚ.