Κυριακή, 29 Οκτωβρίου 2017 23:51

Πρώτη νίκη αφιερωμένη στον Μάκη Καμπάνη [pics-stats]

Το πρώτο τρίποντο της φετινής σεζόν κατέκτησε το ανδρικό τμήμα του Αίαντα Σύρου, που επικράτησε εύκολα με 3-0 της Σύρος 2002 στον αγώνα που έγινε σήμερα στο γήπεδο της Άνω Σύρου.

Οι παίκτες του Γιώργου Ρούσσου επέβαλαν τον ρυθμό τους στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη θα μπορούσαν να διευρύνουν ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ αν ήταν πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Ο Κουκούλης  στο 18΄ σούταρε εύστοχα μέσα από τη μεγάλη περιοχή κει έκανε το 1-0.

Στο 38΄ο Σαγκινέτος έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το τελικό σκορ της αναμέτρησης διαμόρφωσε ο Καπλάνης στο 86΄.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι είχαν 2 δοκάρια με το δεύτερο μάλιστα να έρχεται από ένα σουτ του Φωτεινιά, με τον Αίαντα να διαμαρτύρεται ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή και κακώς δε μέτρησε το γκολ.

Η Σύρος 2002 ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10  παίκτες καθώς αποβλήθηκε στο 86΄ ο Νίκος Σαγκινέτος με απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ λίγο πριν και συγκεκριμένα στο 80΄αποβλήθηκε ο προπονητής της Σύρος 2002 Χρήστος Φωκάς για διαμαρτυρία στον διαιτητή κ. Ρούσσο Ι.

Αφιερωμένο στον Μάκη

Η νίκη αφιερώθηκε στον Μάκη Καμπάνη που παντρεύτηκε πρόσφατα, με την ομάδα του Άγιαξ Σύρου να προχωρά στην εξής ανάρτηση:

Διαιτητής: Γιάννης Ρούσσος | Βοηθοί: Νομικός - Γκίζης

Παρατηρητής Διαιτησίας: Δεληγγιάνης Νίκος | Παρατηρητής αγώνα: Πέτρος Ραουζαίος

Αίας Σύρου ( Ρουσσος): Καρποδίνης,  Καμπάνης (78΄ Γεράρδης),  Ζαγκούλης (61’  Λαζαρίνος),  Συριανός,  Αργυρός ©,  Μπάιλας,  Λούσας (65΄Κωσταντινίδης), Σαγκινέτος, Κουκούλης, Χούρος  (46’  Καπλάνης), Φωτεινιάς.

Αναπληρωματικοί: Πρίντεζης, Καλμπουράκης, Σκορδίλης.

Σύρος 2002  ( Φωκάς):  Μαρουδιάς Θ. (82΄ Πρέκας), Βοπόπουλος, Μαρουδιάς Ν., Δαλέζιος ©, Ανδρεαδάκης, Συργιάννης, Ζερβάκης, Λελάι Κ. (62΄ Γεράρδης ), Κονδύλας (90΄ Κανακάρης), Λελάι Μ., Καραμολέγκος (40΄ Σαγκινέτος).

Αναπληρωματικοί: Ρούσσος Β.,  Κανέλλης, Κουβέλης.