Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Δευτέρα, 18 Δεκεμβρίου 2017 09:49

Άνετο απόγευμα για τη Λάβα | «παρατράγουδα» από τον Καρτεράδο

Σε ένα αναμενόμενο υγιεινό περίπατο μετέτρεψε η Λάβα Εμπορείου τον αγώνα της 8ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου απέναντι στον Κατεράδο σκοράροντας 8 τέρματα.

Ο Ντέμης Ζώνας συνέχισε και σε αυτό το παιχνίδι να σκοράρει ακάθεκτος πετυχαίνοντας 5 γκολ που τον ανέβασαν ακόμα περισσότερο στον σχετικό πίνακα, όπου προπορεύεται με 18 τέρματα.

Ο αγώνας δεν εξελίχθηκε καλά όσο αφορά το πειθαρχικό κομμάτι, καθώς η απόφαση του ρέφερι Παντελάκη να καταλογίσει χέρι - πέναλτι υπέρ τη Λάβας εξόργισε τους ανθρώπους του Καρτεράδου, με αποτέλεσμα, στην ανάπαυλα να υπάρξει έντονη διαμαρτυρία από τον προπονητή της γηπεδουχου ομάδας που εισέβαλε στα γραφεία των διαιτητών.

Όλα αυτά είχαν ως αποτέλεσμα να χρειαστεί η παρέμβαση της αστυνομίας και η καθυστέρηση 30 λεπτών για την έναρξη του δευτέρου μέρους, ενώ τα όσα γράφτηκαν στο φύλλο αγώνα αναμένεται να επιφέρουν αρκετά βαριά τιμωρία.

Όπως προαναφέραμε, ο Ζώνας πέτυχε τα 5 από τα 8 τέρματα, με το ημίχρονο να λήγει με 2-0 χάρη σε γκολ που πέτυχε στο 16΄και στο 18΄.

Ο ίδιος παίκτης σκόραρε ακόμη τρεις φορές στην επανάληψη (64΄, 70΄, 85΄), ενώ από ένα γκολ πέτυχαν και οι Παραλίκης (54΄), Παναγιωτίδης (65΄) και Κελίδης (80΄).

Διαιτητής: Παντελάκης | Βοηθοί: Βάιλας - Τσάφος

Λάβα Εμπορείου (Διονυσόπουλος): Καλαμάτας, Δακουτρός, Αλεφραγκής, Κολιούσης, Κουκούλης, Καψάλης, Σελιστάι, Παραλίκης (78΄Δαμίγος), Βουλγαράκης (55΄Παναγιωτίδης), Ζώνας, Κελίδης.

Αναπληρωματικοί: Δρόσος, Νομικός, Τσουκαλάς

Α.Ο Καρτεράδος (Φωτεινός) : Ξαγοράρης, Αντιμισάρης, Βαρμάζης (74΄ Πρέκας), Καράβολας, Ξαγοράρης (51΄ Κουρπέτης), Φωτεινός Ε., Φέκας, Φωτεινός Α. (66΄ Λέκκας ), Βαζαίος, Δεναξάς (83΄ Τριαντάφυλλος ), Τομόρι.

Αναπληρωματικοί: Γιώτης, Αντιμισάρης Αν., Κόστα.