Κυριακή, 14 Ιανουαρίου 2018 16:20

Έπιασε την τριάδα ο ΑΟ Σερίφου

Στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 13 βαθμούς  βρίσκεται πλέον ο ΑΟ Σερίφου που σημείωσε άνετη νίκη με 5-0 κόντρα στον Νηρέα στον αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν λίγο για την 6η αγωνιστική του Β΄ομίλου.

Οι Σεριφιώτες ήταν ανώτεροι σε έναν αγώνα που το ημίχρονο έληξε 0-0 χωρίς πολλές φάσεις  με όλα τα γκολ να σημειώνονται στην επανάληψη.

Στο 48΄ο Κώστας  Ρεβίνθης με σουτ μέσα από τη περιοχή έκανε το 1-0 και ο ίδιος παίκτης στο 52΄με τον ίδιο τρόπο έκανε το 2-0.

Στο 58΄ο Μποφίλιος κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Νίκος Ρεβίνθης και στο 60΄ο Κώστας ο Βαλσαμάκης έκανε το 4-0 με ατομική προσπάθεια και εύστοχο πλασέ.

Το τελικό 5-0 ήρθε από τον Σοφοκλή Μποφίλιο στο 88΄με διαγώνιο δυνατό σουτ έκλεισε το σκορ του αγώνα.

Πολύ καλή η διαιτησία των Καλόγερα, Ρούσσου Ε. και Αντωνάκη

Μέσω του sportcyclades.gr οι άνθρωποι του ΑΟ Σεριφου συγχαίρουν την διαιτητική τριάδα για την απόδοση της στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

ΑΟ Σερίφου (Ράμπιας): Γούναρης Κ., Μποφίλιος, Μουστάκας (73΄ Παγιολάρι), Ρεβίνθης Ν., Γεροντάρης (85΄  Χριστοδούλου), Μαγουλάς (75΄ Χατζόπουλος), Λιβάνιος, Παπαδόπουλος, Βαλσαμάκης Κ., Ρεβίνθης Κ (80΄ Βαλσαμάκης Α.), Παππάς.

Αναπληρωματικοί: Βαλσαμάκης Κ., Χρυσολοράς.

Νηρέας (Παπαδάκης): Βασιλάρης, Ρούσσος (64΄ Ρεσούλας),  Ρεσούλας, Ζουμής, Βράπι, Αρκουλής, Ρούσσος Γ., Χρυσοχός, Χασάνι, Σιμόπουλος (85΄ Μινατίρε), Άλκο (73΄ Σουλεϊμάνι), Ρούσσος Π.