Σάββατο, 24 Νοεμβρίου 2018 23:47

Επιστροφή στις νίκες ο Καρτεράδος, 2-0 τον ΑΣ Ίου

Μετά την ήττα από τον Πανναξιακό, το ρεπό του και τις δυο ισοπαλίες κόντρα σε ΑΟ Πύργου και ΑΜΣ Φιλωτίου, ο ΑΟ Καρτεράδου επέστρεψε στα τρίποντα επικρατώντας με 2-0 του ΑΣ Ίου γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα μετά από εκείνες με Φιλώτι, Πύργο και Πανναξιακό.

Ανταπόκριση: Αντώνης Κοραής

Το ματς αφορούσε την 6η και προτελευταία αγωνιστική του α' γύρου στον 3ο όμιλο, με τους γηπεδούχους να είναι ανώτεροι και τον ΑΣ Ίου να παρατάσσεται για δεύτερο συνεχόμενο ματς με νεανικό σχήμα δείγμα του γεγονότος ότι ο Θοδωρής Καραβάς επιθυμεί τη δημιουργία μιας ομάδας με παρόν και μέλλον.

Με το τρίποντο αυτό, ο Καρτεράδος έφτασε τους 8 πόντους και στην 3η θέση έχοντας ωστόσο ένα ματς περισσότερο από τον ΑΜΣ Φιλωτίου που βρήκε σε στην 4η θέση με 7 πόντους και τον ΑΟ Πύργου που φιγουράρει στην 2η θέση με 10 πόντους.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΥ 1-0 στο όγδοο δευτερόλεπτο (!). Γκρούλιος βαθιά μπαλιά στον Αχμετάι που με σουτ έκανε το 1-0

4' Σουτ Αλεφραγκή διώχνει σε κόρνερ ο Βολικάκης.

19' Καλη φάση για τον ΑΣ Ιου. Σουτ του Ξενιού βρίσκει σε σώματα αμυντικών και περνάει κόρνερ.

22' Αχμετάι εκτελεί κόρνερ κεφαλιά Χάσα λίγο έλειψε να έχουμε αυτογκολ.

26' Σουτ του Αλεφραφή βρήκε στο σώμα του Καρρά λίγο έλλειψε να έχουμε αυτογκολ.

38' Σουτ του Αλεφραγκή ο Βολικάκης διώχνει σε κόρνερ.

40' Μετά από γύρισμα του Νομικού στο Ξενιό η μπάλα βρήκε κάπου και κατέληξε κορνερ.

48' Πάσα Αχμετάι από αριστερά πλασέ του Ρινάκη πάνω στον Βολικάκη.

58' Σουτ του Φραντζέσκου έδιωξε ο Βολικάκης δύσκολα σε κόρνερ.

59' Κόρνερ Αχμετάι βρίσκει στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού και καταλήγει άουτ.

70' Σουτ του Νομικού μπλοκάρει ο Εμμ. Ξαγοράρης.

85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΥ. Ο Αχμετάι μπήκε από δεξιά στην περιοχή και έδωσε έτοιμο γκολ στον Τριαντάφυλλο που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0.

90' Μπήκε ο Νομικός στην περιοχή, τροφοδότησε στον Φραγκίσκο Καρρά που έκανε το σουτ όμως μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Εμμ. Ξαγοράρης.