Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 15:51

Έύκολο ξεκίνημα για την Α.Ε Πάρου [vid]

Σε ένα παιχνίδι που η τύχη του ήταν προδιαγραμμένη, ειδικά από τη στιγμή που ο Πανσιφναικός κατέβασε σχεδόν αμιγώς πιτσιρικάδες, οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν σοβαροί προηγήθηκαν με 6-0 σε ένα καταιγιστικό εικοσάλεπτο και στην επανάληψη έγιναν γρήγορα πολλές αλλαγές, πατήθηκε φρένο και φτάσαμε στο τελικό 8-0.

Ο Πανσιφναικός έμεινε σε ένα πλάνο ολόκληρο το ενενηντάλεπτο. όμως του έλλειψε εντελώς η επιθετική δραστηριότητα. 'Ηταν και η διαφορά στη φυσική κατάσταση, οπότε το σκορ ξέφυγε.

ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 21' ο Αλέξανδρος Παντελαίος με σουτ πετυχαίνει το πρώτο επίσημο γκολ της ΑΕ Πάρου και κάνει το 1-0 γράφοντας ιστορία.Δημιουργός ο Αριανούτσος.
Στο 22' ο ίδιος πασάρει και από κοντά ο Εσάι το 2-0
Στο 30' κόρνερ ο Αριανούτσος κοντινό σου ο Μπέτσα και 3-0
Στο 33' αυτή τη φορά τελειώνει ο ίδιος σκοράροντας για το 4-0
Στο 38' και 41' παίρνει τη σκυτάλη ο Γιουρτζίδης και με δύο σουτ διαμορφώνει το 6-0 του ημιχρόνου.
Στο 54' ο Ζγουράτι με ωραίο σουτ κάνει το 7-0. Προηγήθηκε δοκάρι του ίδιου στο 46', ενώ δοκάρι είχε και ο Ραμπαβίλας στο 57'.
Τέλος στο 60' ο Εσάι πήρε την κάθετη από τον Ραμπαβίλα και έκανε το τελικό 8-0.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ.Ζαράνης, Ρούσσος Β. και Γρυπάρης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΕ ΠΑΡΟΥ (Σμυρνής): Πανταζής, Ρούσσος, Παπαδόπουλος, Μπέτσα, Καμπάσης (60' Κιοσσέ), Χίσκα (46' Γιαννούλης), Εσάι (60' Βιτζηλαίος), Παντελαίος (60' Μπαμπαλιού), Γιουρτζίδης(46' Αρκουλής), Αριανούτσος(46'Ραμπαβίλας), Κρητικός(46' Ζγουράτι).

ΠΑΝΣΙΦΝΑΪΚΟΣ (Λυριτζής): Ποργιώτης, Χρύσος, Παπαγγελέτος, Σταυριανός, Ζαμπέλης, Φράγγος, Ατσόνιος(73' Τρούλλος Α.Γ), Γεωργούλης Β, Κορακής( 60' Τρούλλος Α.Κ), Γεωργούλης Θ., Κουκ Σάμουελ .