Πέμπτη, 14 Οκτωβρίου 2021 00:48

Άνοιξε η αυλαία της Α΄κατηγορίας με το Σαντορίνη 2020 Β' - ΑΟ Πύργου

Με τον αγώνα της Σαντορίνης 2020 Β' και του ΑΟ Πύργου που έγινε χθες το απόγευμα στο γήπεδο του Καμαρίου άνοιξε η αυλαία της Α΄κατηγορίας Κυκλάδων για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Ανταπόκριση: Αντώνης Κοραής

Οι φιλοξενούμενοι του ΑΟ Πύργου, επικράτησαν με 0-5, όμως η νίκη τους δεν θα συνοδευτεί από τρίποντο, καθώς η Β΄ομάδα της Σαντορίνης λαμβάνει μέρος στο πρωτάθλημα εκτός συναγωνισμού.

Μετά τη νίκη - πρόκριση στο Φιλώτι, ο Αλέξης Κωνταντόπουλος είδε την ομάδα του αν παίρνει ακόμα μία νίκη με μεγάλο σκορ.

Ο Μαναριώτης στο 8΄ με σουτ από τα δεξιά έκανε το 0-1 και στο 16΄ο Μάρκος Φύτρος το 0-2 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 46΄ ο Σόλωνας Φύτρος πέτυχε το 0-3.

Στο 58΄ ο Στάθης Λούκα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Μανώλης Νομικός ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4.

Το τελικό 0-5 έκανε ο Μανώλης Νομικός στο 68'.