Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 22:33

Νίκησε τον Πάγο και έκανε το δύο στα δύο η Α.Ε. Μυκόνου Β'

Μετά την πρώτη ομάδα ήρθε ακόμα μια νίκη για την Α.Ε. Μυκόνου, αυτή τη φορά από την Β' ομάδα, η οποία επικράτησε με το εμφατικό 6-0 του Α.Ο. Πάγου, με την ομάδα του Μάκη Πούλου να συνεχίζει σταθερά την ανοδική της πορεία.

Το ματς ξεκίνησε με τους Μυκονιάτες να πιέζουν από το πρώτο λεπτό του αγώνα μόλις στο 5ο λεπτό εκμεταλλεύτηκαν το λάθος των φιλοξενούμενων με τον Χόντζα να σκοράρει το 1ο γκολ του αγώνα και στο 27' ο Σπαχίγια διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το 3ο γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Μεσάκου στο 63'. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα η ομάδα του Μάκη Πούλου έκανε το τελικό 6-0 με τους Ντάτσι στο 80', τον Μπάλα στο 83' και τον Λούλα στο 90ο λεπτό.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Ι. με βοηθούς τους κ.κ. Δρόσο Γ. και Κουκά Α.

Α.Ε. Μυκόνου (Πούλος): Σγούρας, Ασράμ, Ρουστέμι, Μπαϊρακτάρι, Κλαφουτζής, Χίσα, Μεσάκου, Σπαχίγια, Χόντζα, Λούλα, Θεοδώρου

Αγωνίστηκαν και οι: Τσελάι, Μπάλα, Τσόπελας, Μακρής, Ντάτσι, Σινάμογλου, Χόντζα

Α.Ο. Πάγου (Ζαχαρίου): Αναστασίου, Μαυρικάκης, Ρουσσουνέλος, Καλιακάτσος, Τοπόζε, Γρυπάρης, Σκορδίλης, Βουτσίνος, Κενίνι, Ευαγγελόπουλος, Ρούσσος

Αγωνίστηκαν και οι: Σούμπιτσης, Καμπάνης, Πάνης, Σαρικανάκης, Κοσκινάς