Κυριακή, 31 Οκτωβρίου 2021 00:46

Mε σοβαρότητα η ΑΕ Πάρου 4-0 τον Πανσιφναικό [vid]

Ένα ήσυχο ποδοσφαιρικό βράδυ πέρασε η ΑΕ Πάρου και αποδίδοντας όσο έπρεπε για να κερδίσει άνετα τον μαχητικό Πανσιφναϊκό με 4-0.

Παρά τη σωρεία ευκαιριών που χάθηκαν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3-0 στο ημίχρονο του αντιπάλου τους , που επέλεξε πολύ αμυντική τακτική και η μόνη φορά που απείλησε ήταν στο 90’ όταν ο Χ. Ατσόνιος πλάσαρε λίγο άουτ από εξαιρετική θέση.

Στο 15’ βολίδα του Παντελαίου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι , για να ανοίξει το σκορ στο 27’ με σουτ από την περιοχή ο Αριανούτσος και ο ίδιος στο 32’ δέχθηκε την εξαιρετική σέντρα του Παντελαίου στο δεύτερο δοκάρι, οριζοντίωσε το σώμα του και σκόραρε με κεφαλιά. Πολύ όμορφο το σουτ του Παπαδόπουλου στο 41’ που έκανε το 3-0.

Ίδια μορφή στον αγώνα και στην επανάληψη με πολλές ευκαιρίες και ένα αυτογκόλ του Φράγκου 61’ μετά από έξοχη ενέργεια του Παπαδόπουλου για το τελικό 4-0, ενώ ο Βιτζηλαίος στο 89’ σημάδεψε και αυτός το δοκάρι του ιδιαιτέρως διακριθέντα Ποργιώτη.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Κουζούμης, Ρούσσος Γ. και Ρούσσος Ε.

Συνθέσεις:

ΑΕ Πάρου (Μοστράτος): Ρούσσος Δ., Ρούσσος Γ., Παπαδόπουλος (74’ Μανωλακούδης), Μουράι, Καμπάσης (61’ Κοτσιοβός – 66’ λ.τρ. Μοστράτος), Γαβαλάς (61’Κιοσέ), Εσάι, Αριανούτσος (46’ Βιτζηλαίος), Κρητικός Σ.(74’ Ραμπαβίλας), Παντελαίος, Κρητικός Δ.(46’ Γιουρτζίδης).

AE PAROU ME SIFNO

Πανσιφναϊκός (Ζιώγας): Ποργιώτης, Ζαμπέλης, Ατσόνιος Χ, Τσέλιος, Αρμάντο (71’Γιάχο), Τρούλλος Α.(81’ Κάγιο), Ατσόνιος Α. ( 81’Τρούλλος Α.), Ζάρος, Ατσόνιος Φ.(81’ Χουζούρης), Βόικα, Φράγκος (63’ Μαλίκι).