Κυριακή, 14 Νοεμβρίου 2021 19:03

«Καλπάζει» το Φιλώτι που έκανε το τρία στα τρία

Ήταν να μην ξεκινήσει τις νίκες ο ΑΜΣ Φιλωτίου που εμφανίζεται μεταλλαγμένος στα τρία τελευταία παιχνίδια, όπου μετρά ισάριθμες νίκες στον 2ο όμιλο της Α΄κατηγορίας.

256241596 946562109403702 5412818981237022429 n

Ούτε ο ΑΟ Σερίφου δεν μπόρεσε να ανακόψει την πορεία των ορεινών, με την ομάδα του Γιώργου Προμπονά να πετυχαίνει την ανατροπή και τη νίκη με 3-2 που την φέρνει μόνη δεύτερη στον βαθμολογικό πίνακα με 9 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν στο 14ο λεπτό με πολύ όμορφο σουτ του Λιβάνιου έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Η απάντηση του Φιλωτίου ήταν σχεδόν άμεση, καθώς στο 25' ο Επταήμερος ανατράπηκε στην περιοχή. με τον κ. Ζαράνη να δείχνει την άσπρη βούλα και τον Σταματίου να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στην επανάληψη ο ΑΟ Σερίφου μπήκε και πάλι καλύτερα στο παιχνίδι και στο 55' μετά από γέμισμα στην  περιοχή ο Παγιολάρι με κοντινή προβολή έδωσε και πάλι προβάδισμα (1-2) στον ΑΟ Σερίφου.

Το Φιλώτι όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, πετυχαίνοντας την ολική ανατροπή με δύο γκολ σπάνιας ομορφιάς.

Αρχικά, στο 75' Ο Γιώργος Πράσινος με ένα ασύλληπτο σουτ από διαγώνια θέση έξω από την περιοχή έκανε το 2-2 και στο 87' ο Μανώλης Κοττάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ από 30 μέτρα διαμόρφωσε το τελικό 3-2.