Παρασκευή, 03 Δεκεμβρίου 2021 19:36

Σημαντικό «διπλό» για την Α.Ε. Μυκόνου Β'

Ένα σημαντικό διπλό με 0-4 κόντρα στον ΑΟ Πάγου απέσπασε στη Σύρο η Α.Ε. Μυκόνου Β' που πλέον η ομάδα από το νησί των ανέμων βρίσκεται μόνη, στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα στον πρώτο όμιλο.

Η ομάδα του Μάκη Πούλου πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, κατακτώντας μία δίκαιη νίκη που αλλάζει τα δεδομένα όσο αφορά την δεύτερη προνομιούχο θέση του ομίλου που οδηγεί στη β΄φάση.

Οι Μυκονιάτες ξεκίνησαν το ματς πιέζοντας από το πρώτο λεπτό και κατάφεραν προηγηθούν μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με μία απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Χίσα, ενώ στο 13ο λεπτό μετά από μία πολύ καλή ενέργεια, ο Μπομπάι πάσαρε τον Λούλα ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Το 3ο γκολ της Α.Ε. Μυκόνου πέτυχε ο Χόντζα, ο οποίος με μία πολύ καλή ενέργεια προσπέρασε τον τερματοφύλακα του Α.Ο. Πάγου, Λαζάρινο και σε κενό τέρμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 77' με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ασράμ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Γ. με βοηθούς τους κ.κ. Σαργόλογο και Ζαχαρόπουλο.

Α.Ο. Πάγου ( Ζαχαρίου): Λαζαρίνος, Κοσκινάς, Καλιακάτσος, Βουτσίνος, Γρυπάρης, Σκοδρίλης, Καπετανάκης, Φελουτζής, Ευαγγελόπουλος, Ρουσσουνέλος, Πάνης

Αγωνίστηκαν και οι: Μαυρικάκης, Πιτσικάλης, Αρακάς, Σαργκανάκης, Ρούσσος, Τουντόζ

Α.Ε. Μυκόνου (Πούλος): Μακρής, Ασράμ, Χίσα, Τσελάι, Κλαφουτζής, Μπαϊρακτάρης, Λούλα, Σπαχίγια, Χόντζα, Γκέζο, Μπομπάι

Αγωνίστηκαν και οι: Τσόπελας, Ντάτσι, Ρουστέμι, Ρουμελιώτης, Μπάλα, Βίγκου, Σταματάκης, Χοντζάρη, Σινάμογλου