Δευτέρα, 06 Δεκεμβρίου 2021 00:25

Συνέχεια στις νίκες η ΑΕ Πάρου, το γκολ της χρονιάς το Φιλώτι!

Στο παιχνίδι που έγινε το βράδυ της Κυριακής (5/12) στο γήπεδο της Παροικιάς η ΑΕ Πάρου πήρε τη νίκη με 4-1 απέναντι στο Φιλώτι και αποσπάστηκε ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία του ομίλου, όπου έφτασε πλέον τους 16 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά το Φιλώτι παραμένει στην 2η θέση, ενώ το hilight του χθεσινού αγώνα είναι ο τρόπος που μείωσε το σκορ με ένα καταπληκτικό εναέριο ανάποδο ψαλίδι του Κουφονησιώτη Γ. Πράσινου, που είναι ο ίδιος παίκτης που είχε πετύχει ένα επίσης θαυμάσιο γκολ στο ματς με τη Σέριφο.

Οι γηπεδούχοι δεν ξεκίνησαν καλά, αλλά μετά το 30΄έπιασαν εξαιρετική απόδοση και πέτυχαν 3 γκολ  στο 37’,45’ και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου στο 46’.

Το 1-0 ο Ραμπαβίλας από φοβερή κάθετη του Μουράι, το 2-0 Βιτζηλαίος με πλασέ με το αριστερό και το 3-0 πάλι ο Ραμπαβίλας από ωραία ομαδική προσπάθεια.

Στην επανάληψη μέχρι το 70’ οι γηπεδούχοι δημιουργούσαν ευκαιρίες και μετά το ματς κύλησε σε χαμηλούς ρυθμούς. Το 4-0 έκανε ο Αριανούτσος στο 54’ και το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε με τη ζωγραφιά του Γ. Πράσινου που χειροκροτήθηκε από όλο το γήπεδο.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Βακόνδιος, Δρόσος και Ρούσσος Β.

ΑΕ ΠΑΡΟΥ (Μοστράτος): Ρούσσος Δ., Βιτζηλαίος, Παπαδόπουλος, Γαβαλάς(68’ Μπαρδάνης), Καμπάσης, Παντελαίος, Ρούσσος Γ.(46’ Αριανούτσος), Μουράι(85’Κιοσέ), Γιαννούλης(85’Μοστράτος), Γιουρτζίδης(68’Κοτσιοβός), Ραμπαβίλας(80’ Κρητικός).

ΑΜΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ (Προμπονάς): Βασιλάκης, Προμπονάς, Πράσινος Γ., Μουστάκης, Κοττάκης, Πενίκου, Γρατσίας(55’ Κρητικός), Πράσινος Ν.(58’ Μανιός), Επταήμερος (58’ Κατσαδούρος), Πράσινος Γ.(71’Μουστάκης ), Κρητικός Μ.)