Δευτέρα, 21 Μαρτίου 2022 20:59

Βαγγέλης Νομικός: «Παπαγαλάκια» ο Πύργος παίζει μόνο για την ιστορία του

Ανάμεικτα είναι τα συναισθήματα στον Πύργο για το αποτέλεσμα του αγώνα με τον Πανναξιακό, καθώς η ομάδα από τη Σαντορίνη κρατούσε την εκτός έδρα νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό του ενενηντάλεπτου, αλλά τελικά έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τη Νάξο.

Με δηλώσεις του στο sportcyclades.gr, o αρχηγός της ομάδας εκφράζει τα παραπάνω συναισθήματα και παράλληλα τα συγχαρητήρια του στους συμπαίκτες του.

Τέλος, στέλνει καυστικό μήνυμα σε κάποιους που αμφισβητούν την παρουσία του Πύργου.

Δείτε τι δήλωσε:

Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα που μας αφήνει το αποτέλεσμα του αγώνα με τον Πανναξιακό.

Νιώθουμε χαρούμενοι γιατί παρά τις δυσκολίες που έχουμε σαν ομάδα λόγων των πολλών απουσιών παρουσιαζόμαστε άκρως ανταγωνιστικοί, αλλά παράλληλα μας αφήνει και μια πικρία γιατί για 4 λεπτά θα μπορούσαμε να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο στην συνέχεια των μπαράζ.

Θα ήθελα να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου για την υπερπροσπάθεια και να πω στα «παπαγαλάκια» των Κυκλάδων ότι ο ''ΠΥΡΓΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ''.