Δευτέρα, 02 Μαΐου 2022 09:52

Έκλεισε με νίκη η Ελλάς Σύρου. Τίμησε την ιστορία του το Φιλώτι [vid]

Στην τελευταία της αναμέτρηση για τη β' φάση του πρωταθλήματος η Ελλάς Σύρου επικράτησε 7-0 του ΑΜΣ Φιλωτίου που ταξίδεψε στην Σύρο με αρκετές απουσίες και μόλις 10 παίκτες.

Παρά τα πολλά προβλήματα απουσιών, η ομάδα της Νάξου τίμησε την ιστορία της και έδωσε το παρόν στον αγώνα προκειμένου να μην «χαλάσει» την φιέστα της Ελλάς Σύρου.

279254924 674460377116263 5612120446101499198 n

Η Ελλάς Σύρου άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με αυτογκόλ του Κοττάκη. Στο 21΄ ο Αντώνης Μαραγκός διπλασίασε τα τέρματα της Συριανής ομάδας. Το 3-0 διαμορφώθηκε στο 28 με τον Μάρκο Πρίντεζη. Πέντε λεπτά αργότερα ο Βασίλης Μπούνας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Ελλάς σκόραρε άλλα τρία τέρματα με τους Αργυρό (56΄), Μπούνα (83΄) και Μάιπα (86΄).

Ελλάς Σύρου – ΑΜΣ Φιλωτίου 7-0

Σκόρερ: 11’ Κοττάκης, 21’ Μαραγκός, 28’ Μ. Πρίντεζης, 33’, 84’ Μπούνας, 56’ Αργυρός, 86’ Μαϊπάς.