Παρασκευή, 20 Νοεμβρίου 2015 23:47

Δύο στα δύο για την Κ15 του Α.Ο. Μυκόνου

Η ομάδα Κ15 του Α.Ο. Μυκόνου κατάφερε να πάρει το «διπλό» απέναντι στον Α.Ο. Σύρου παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, δίνοντας παράλληλα πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Πιο συγκεκριμένα οι Μυκονιάτες μπήκαν πιο δυνατά στο ματς από την αρχή του παιχνιδιού, χάνοντας πολλές ευκαιρίες μπροστά από τέρμα της Συριανής ομάδα όμως χωρίς να καταφέρουν αν σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο. Μυκόνου κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα δύο φορές, και πιο συγκεκριμένα στο 52΄ ο Σιώζος θα κάνει το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή κάνοντας το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα πάλι με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή οι Μυκονιάτες θα κάνουν το 0-2 όμως εκτελεστής αυτή τη φορά ήταν ο Μπομπάι. Ο Α.Ο. Σύρου κατάφερε να μειώσει στο 80΄ σε 1-2 μετά από μια πολύ ωραία προσπάθεια και σου μέσα από τη μεγάλη περιοχή του Μπόμπο.

Διαιτητής στο ματς ήταν ο κύριος Μουτάφης Α. και βοηθοί οι κ.κ. Καλογεράς Α. και Σαλονίκη Η.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Α.Ο. Σύρου (Μπουλουμπάσης Αχ.): Πρίντεζης, Βλαχογιάννης, Τοκμάκης, Ροσσολάτος, Μπόμπο, Μακρής, Πρέκας, Τομαής, Ρουσουνέλος, Πελεκάνος, Ανανιάδης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι : Μάγειρας, Αρακάς, Αργαγιάννης, Βαμβακούσης, Καζαντζάκης, Ζίου Γ, Ρογγότης

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος Ευθ,): Ψύλλιας, Ζουγανέλης, Μπάτσκα, Παπά, Τσανής, Νταούντ, Καλογεράς, Σιώζος, Μπομπάι, Δακτυλίδης, Δάρας

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι : Ζωγράφος, Ξυδάκης, Καφεντζής, Μπουρντέμης, Κουσαθανάς, Καραγιαννόπουλος, Φρατζεσκάκης