Τρίτη, 08 Μαρτίου 2016 17:32

Νικηφόρο πέρασμα από τη Νάξο για την κ15 του Πανθηραϊκού

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, όπου σημειώθηκαν συνολικά 10 τέρματα, η ομάδα Κ15 του Πανθηραϊκού επικράτησε της αντίστοιχης ομάδας του Α.Μ.Σ Φιλωτίου, με σκορ 3-7. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 6 Μαρτίου στο Γήπεδο Αγίου Αρσενίου στη Νάξο, για την εξ' αναβολής 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15.

Ο Πανθηραϊκός προηγήθηκε με γκολ του Χατζηλαζαρίδη στο 6ο λεπτό, ενώ στο 12' ο Πατούλιας έκανε το 0-2. Στο 17' ο Βράπι σημείωσε το 0-3, για να έρθει ο Πατούλιας στο 25' και να διαμορφώσει το 0-4. Η ομάδα του Φιλωτίου μείωσε στη συνέχεια με τέρμα του Βενιεράκη στο 49', ενώ στο 55' ο Μουστάκης σημείωσε το 2-4. Στο 58' ο Χατζηλαζαρίδης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-5, με τον Γκέκα να διαμορφώνει το 2-6 στο 65'. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Βερύκοκκο σε 3-6 στο 70ό λεπτό, ενώ το τελικό 3-7 σημείωσε ο Μιχαλιός στο 77.

Και οι δύο ομάδες έδειξαν πολύ καλά στοιχεία και απόδειξαν μέσα στο γήπεδο την καλή δουλειά που γίνεται σε επίπεδο ακαδημιών.

Διαιτητής ήταν ο κ. Φαν Άακεν με βοηθό του την κ. Ψαρρά.

Συνθέσεις:

Α.Μ.Σ Φιλωτίου (Μιχαήλοβιτς): Ψαρράς Σ., Ψαρράς Γ., Ξυλούρης (48' Ψαρράς), Πολυκρέτης (48' Τσακωνιάτης), Δέτσης, Καραμάνης, Αποστολόπουλος, Βενιεράκης, Μουστάκης (26' Μαστορόπουλο), Βερύκοκκος

Αναπληρωματικοί: Μουστάκης, Ψαρράς, Μαστορόπουλος, Λαγογιάννης, Τσακωνιάτης.

Πανθηραϊκός (Τσοβάρας): Καλόζης, Φέγγης, Χατζηλαζαρίδης, Ξαγοράρης, Δαμίγος (41' Χαραλαμπόπουλος), Κοιλιακούδης (53' Μιχαλιός), Τσοβάρας, Πατούλιας (28' Βλαβιανός), Βράπι, Στεφανόπουλος (28' Γκέκας), Σούμας

Αναπληρωματικοί: Μαυρίκης, Γκέκας, Βλαβιανός, Μιχαλιός, Προβατόπουλος, Κόκκαλης, Χαραλαμπόπουλος