Σάββατο, 03 Σεπτεμβρίου 2016 00:44

Κορυφαίος ο Δακτυλίδης κόντρα στον Παναθηναϊκό

Από τους καλύτερους του γηπέδου στο παιχνίδι της ομάδας του με τον Παναθηναϊκό ήταν ο Μυκονιάτης ποδοσφαιριστής, Θανάσης Δακτυλίδης.

Ο παίκτης της κ16 του Ατρομήτου ξεκίνησε βασικός, με το ''10'' στην πλάτη, στον φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο των ''Νταμαριών''.

Ο πρώην παίκτης του Α.Ο. Μυκόνου αγωνίστηκε για 80' λεπτά, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και ήταν ο κορυφαίος μαζί με τον Σάσσαλο.

Σε ότι αφορά το ματς οι Περιστεριώτες ξεκίνησαν ποιο δυνατά το παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν 1-0 με τον Μπουντρένη. Στο 2ο ημίχρονο οι «Πράσινοι» πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.

Ατρόμητος (Σάσσαλος): Αναστασόπουλος, Πολίτης, Αθανασίου, Χατζής, Ανδριόπουλος, Καστώρης, Μαύρος, Σάσσαλος, Μπουντρένης, Δακτυλίδης, Βλαχομήτρος

Ενώ αγωνίστηκαν και οι: Σκλιάς, Φίλιας, Μελής, Λογοθέτης Αγγ., Λογοθέτης Φ., Χαλιμούρδας