Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου 2018 02:26

Με νίκη ξεκίνησε τη νέα χρονιά η Κ18 του Α.Ο. Μυκόνου [pics-vid]

Τη νίκη με σκορ 3-0 κατάφερε να πάρει σήμερα η Κ18 του Α.Ο. Μυκόνου απέναντι στον Α.Ο. Πάγου και να πιάσει στη κορυφή της βαθμολογίας τον Αίαντα Σύρου στου 7 βαθμούς για τον πρώτο όμιλο.

Οι Μυκονιάτες ξεκίνησαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο, με τους Κατρατζόπουλο και Βερώνη να μην μπορούν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα ενώ από την άλλοι οι Συριανοί προσπαθούσαν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μάκη Πούλου κατάφερε να σκοράρει στο 51’  με γκολ του Πατσάνι με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Το 2-0 έγινε στο 62’ με γκολ του Καλογερά ενώ στο 81’ ο Μιχίλι έκανε το 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ανδρικόπουλος με βοηθούς του κ.κ. Μουτάφη και Παπαστολόπουλο.

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Ψύλλιας, Παλάσης (70’ Νεστούρη), Πλάκα, Τσάνης (70’ Πετρόπουλος), Πατσάνι, Χόντζα (59’ Πατσάνι Α.), Ηλιάδης (Μιχίλι), Βερώνης, Κατρατζόπουλος (46’ Καλόγερας), Μπομπάι, Ασράμ (70’ Ασράμ)

Α.Ο. Πάγου (Βουτσίνος): Πρίντεζης Μ., Βαμβακούσης Μ., Ρούσσος Απ, Ρούσσος Αγγ., Ρούσσος Μ., Σιγάλας Δ., Ρηγούτσος (70’ Ρούσσος Ανδ.), Δεσινώτης, Παλαβάρης (52’ Αλουμάνης), Μπούφη, Βουτσίνος