Σάββατο, 19 Ιανουαρίου 2019 00:32

Με νίκη ξεκίνησε το 2019 η Κ16 του Αίαντα Σύρου

Τη νίκη που τον κράτησε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας πήρε σήμερα η Κ16 του Αίαντα Σύρου απέναντι στην Άνω Μερά με σκορ 5-0 και πλέον η ομάδα της Σύρου ισοβαθμεί με τον Α.Ο. Μυκόνου στη κορυφή του 1ου ομίλου.

Το σκορ για τους γηπεδούχους, που μπήκαν με το δεξί στο 2019, άνοιξε άνοιξε το 17ο λεπτό με τον Μπλάμο και στο 31' του πρώτου ημιχρόνου ο Χρηστόπουλος έκανε το 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Ο Ξαγοράρης στο 68' έκανε 3 τα τέρματα της ομάδας του και ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 4-0 για τον Αίαντα Σύρου. Το τελικό 5-0 και προσωπικό χατ τρικ διαμόρφωσε ο Ξαγοράρης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αγγέλου με βοηθούς του κ.κ. Βαρθαλίτη και Ρούσσος Ι.

Αίαντας Σύρου (Ρούσσος): Βαμβακούσης, Ρογγότης, Καράβελας, Ροσσολάτος, Σίγκας, Γούρνας, Καραμολέγκος, Πιταούλης, Μπλάμο, Καραγιάννης, Χρηστόπουλος,

Αγωνίστηκαν και οι: Χαλαβάτης, Γαλακτίδης, Ξαγοράρης, Στεφάνου, Κουκουλογιάννης

Α.Σ. Άνω Μερά (Συριανός): Θειακούλης, Ρουστέμι, Σταυρακόπουλος, Σεφέρι, Τσελάι, Σπάγια, Δαμάι, Κλαφουντζής, Μπομπάι, Γκέζο, Κουκάς

Αγωνίστηκαν και οι: Πετράι, Μεσάκου, Μπουτσάι, Αγγελής, Καράι, Τσουβελακίδης, Σαμοθράκης