Σάββατο, 02 Φεβρουαρίου 2019 20:06

"Διπλό" και πρωτιά για την Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου [vid]

Την εκτός έδρας νίκη πήρε η Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου απέναντι στη συντοπίτισσα Άνω Μερά με σκορ 0-1 και παραμένει στη πρώτη θέση του ομίλου με 17 βαθμούς.

Το α' μέρος ήταν μοιρασμένο για τις δυο ομάδες, οι οποίες έχασαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά από τις εστίες.

Στα πρώτα δέκα λεπτά οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυνατά το ματς φτάνοντας κοντά στο γκολ σε δυο περιπτώσεις με τον Θεοχαρη. Η Άνω Μερά από την πλευρά της κατάφερε να σκοράρει στο 31' με τον Σπαχίσα όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ πάνω στον Μπουρντένη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες διεκδίκησαν το γκολ μέχρι το τελευταίο λεπτό, το οποίο κατάφερε να πετύχει ο Α.Ο. Μυκόνου με τον Καλογερά στο 74', ο οποίος μετά από βαθιά μπαλιά, “τσίμπησε” τη μπάλα και με σουτ σε άδεια τέρμα έκανε το τελικό 1-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Κουκά

Α.Σ. Άνω Μερά (Κωνσταντινός Συριανός): Θειακούλης, Ντρέου, Σταυρακόπουλος, Σεφέρι, Γκελάι, Σπάγια, Δαμάι, Κλαφουντζής, Μπομπάι, Γκέζο, Κουκάς

Αγωνίστηκαν και οι: Πετράι, Καράι, Μποτσάι, Αγγελής, Ρουστέμι, Μεσάκου, Σαμοθράκης

Α.Ο. Μυκόνου (Μάκης Πούλος): Μπουρντένης, Κουσαθανάς, Χίσα, Κοντιζάς, Πάπα, Ξυδάκης, Πάγια, Γκελάι, Χότζα, Θεοχάρης, Λούλα

Αγωνίστηκαν και οι: Καλογέρας, Μπαστούνας, Παύλου, Πετράκη, Θεοδώρου, Καραγιαννόπουλος, Καφεντζής