Κυριακή, 10 Φεβρουαρίου 2019 17:39

Νίκη με 3-0 για την Κ14 της Άνω Μεράς απέναντι στη Σύρο 2002

Τη νίκη με  3-0 πήρε η ομάδα Κ14 της Άνω Μεράς επί της Σύρου 2002, πραγματοποιώντας παράλληλα μια πολύ καλή εμφάνιση.

Στο πρώτο ημίχρονο η Άνω Μερά πίεζε από την αρχή η ομάδα της Μυκόνου πίεζε από το πρώτο λεπτό του αγώνα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Σαργκανάκη που πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση.

Το πρώτο γκολ ήρθε για του γηπεδούχους στο 2ο μισό του αγώνα με τον Σεφέρι στο 46' να εκτέλεση ένα πολύ καλό φάουλ σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου, το οποίο κατέληξε στα δίχτυα Ο Μεσάκου στο 57' και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 59' ο Μπουτσάι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ανδρικόπουλος με βοηθό την κ. Κουκά.

Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ (Συριανός): Αγγελής, Ντρέου, Σπαχίγια, Σεφέρι, Τσουβελακίδης, Τσελάι, Μεσάκου, Μπουτσάι, Τόσκα, Κουκάς, Ρουστέμι

Αγωνίστηκαν και οι: Κουσαθανάς, Καράι, Καλόπητας, Σεράνι, Καλαμαράς, Βετσάι, Μπούσι

ΣΥΡΟΣ 2002 (Λώλης): Σαργκανάκης, Μπαρμπαρήγος, Χατζηδάκης, Μπαλόπητας, Οστέλ, Ρούτσι, Σελαμάι, Τρόκα, Νικολαϊδης, Κοσκινάς, Αλουσάι

Αγωνίστηκαν και οι: Λελάι, Ράμα, Μολλάι