Σάββατο, 23 Φεβρουαρίου 2019 12:15

Ισοπαλία στο ΑΟ Μυκόνου - ΠΑΣ Τήνου και όλα ''ανοιχτά'' στον 1ο όμιλο [vid]

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι του 1ου ομίλου της κ16 ανάμεσα στον ΑΟ Μυκόνου και τον ΠΑΣ Τήνου.

Οι Μυκονιάτες, μπήκαν στο παιχνίδι με τον αέρα του γηπεδούχου, καταφέρνοντας να προηγηθούν με 1-0 στο ημίχρονο. Από εκεί και πέρα η σκληροτράχηλη ομάδα του Γιώργου Μάλλιου, μπήκε δυνατά στην επανάληψη και ισοφάρισε σε 1-1, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες για να πάρουν το παιχνίδι, αλλά το 1-1 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Τα γκολ

Στο 11ο λεπτό έπειτα από οργανωμένη επίθεση ο Θεοχάρης πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή και με ατομική ενέργεια και σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0.

Στο 65΄μετά από λάθος στην αμυντική λειτουργία του ΑΟ Μυκόνου, ο Φιλιππούσης έκλεψε την μπάλα , μπήκε στην περιοχή και σέντραρε παράλληλα με τον Λούβαρη που ακολουθούσε να πιάνει την κεφαλιά που κατέληξε γκολ, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται, καθώς θωρούν ότι ο Πάπα έδιωξε πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.

Διαιτητής ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθό τον Ρούσσο Ι.

ΑΟ Μυκόνου (Μάκης Πούλος): Μπουρντένης (74' Πετράκη), Καφετζής (55' Μπαστούνας), Κουσαθανάς, Κοντιζάς, Πάπα, Ξυδάκης, Πάγια (55' Χίσα), Καραγιαννόπουλος (74' Δάρας), Χαχάι, Λούλα (46' Παύλου), Θεοχάρης.

Αναπληρωματικοί: Δάρας, Τσελάι, Θεοδώρου.

ΠΑΣ Τήνου (Γιώργος Μάλλιος): Λεκάσι, Κουμαριανός, Βόγλι (80' Πέπα), Λάλα, Ζιούλης, Δαρμής (80' Χόντζα), Καρδαμίτσης (58' Τσίκα), Μέρζα, Λούβαρης (54' Νταούτι), Φιλιππούσης, Ζαλώνης.

Αναπληρωματικοί: Βιδάλης, Γιαννόπουλος, Βασιλάκης

Η βαθμολογία και το πρόγραμμα

Η ισοπαλία αυτή περιπλέκει ακόμη περισσότερο τα πράγματα, καθώς από τον όμιλο, η πρώτη ομάδα θα περάσει απευθείας στον final four και η δεύτερη ομάδα θα δώσει αγώνες μπαράζ προκειμένου να κερδίσει το άλλο εισιτήριο.