Κυριακή, 03 Μαρτίου 2019 13:56

Μοιράστηκαν εμπειρίες και βαθμούς οι ομάδες Κ12 της Άνω Μεράς και του Ανδριακού Ο.Φ.

Ισοπαλία 2-2, έληξε ο αγώνας της Άνω Μεράς με τον Ανδριακό, που πραγματοποιήθηκε το πρωί στη Μύκονο για το Πρωτάθλημα Κ12 της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με σκορ 2-0 από το πρώτο ημίχρονο καθώς ο Μπούσι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μόλις στο 13' ενώ ο Καράι στο 23' διπλασίασε τα τέρματα για την Άνω Μερά.

Η ομάδα της Άνδρου έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο και μείωσε το σκορ στο 33' με τον Σκανδαλάκη και στη συνέχεια ισοφάρισε στο 39' σε 2-2 με τον Αράπι.

Ο Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Βαρθαλίτης.

Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ: Σεράνι, Αβάζι, Καράι, Ρουστέμι, Αματάι, Βετσάι, Καλαμαράς, Ελευθερίου, Μπούσι

Αγωνίστηκαν και οι: Καλόπητας, Πάσχος, Καλαβαράς Β., Κάλα, Κατσουδάκης, Κουσαθανάς, Ροδόπουλος

ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ.: Μουστάκας, Τσελάι, Μωράκης, Σκανδάλης, Ρέγκλης, Περίκου, Κόζα, Γκίκας, Αράπι

Αγωνίστηκανα και οι: Κονόμι, Δήμα, Εξαδάκτυλου, Αράπη, Καπαδάμης