Κυριακή, 06 Οκτωβρίου 2019 21:51

Κ16: Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Α.Ο. Μυκόνου απέναντι στον Ανδριακό

Με το καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις η ομάδα Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γήπεδο του Κόρφου επικράτησε με σκορ 7-2 του Ανδριακού Ο.Φ.

Η ομάδα της Άνδρου ξεκίνησε πιο δυνατά το ματς καθώς προηγήθηκε στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μήλας να βγαίνει από τα δεξιά και μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα βρέθηκε σε άδειο τέρμα όπου έκανε το 1-0.

Ο Ξυδάκης θα ισοφαρίσει στο 12' ενώ ο Μάρκου στο 35' θα κάνει το 2-1. Το 3-1 του πρώτου ημιχρόνου έκανε το στο 40' ο Ισάι.

Το 2ο ημίχρονο για τον Α.Ο. Μυκόνου ξεκίνησε με γκολ καθώς ο Χίσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση στο 43' και 3 λεπτά αργότερα ο ίδιο παίχτη το 5-1 για την ομάδα του.

Το έξι έγινε από τον Μάρκου στο 55' και το 7-1 από τον Μπάλα στο 62'. Το τελικό 7-2 διαμόρφωσε ο ποδοσφαιριστής του Ανδριακού Κορέτσα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Ι., με βοηθούς του κ.κ. Κουκά και Σαργόλογος

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Πετράκης, Χόντζα, Ρέτσι, Ισάς, Χίσα, Ξυδάκης, Μάρκου, Ντάτσι, Θεοδώρου, Λούλα, Μπάλα

Αγωνίστηκαν και οι: Πάγια, Κοντέλι, Νταφούλης, Ψύλλιας, Μελαδίνης, Κυριαζίδης, Τσόπελας

Ανδριακός Ο.Φ. (Μαγουλάς) : Χασίκι, Μώρος, Ζιβίνι, Γαρύφαλος, Σκόρδος Α., Σκόρδος, Σ., Μήλας, Μουρέι, Ρέτσι, Κορέτσα, Ζούλιας

Αγωνίστηκαν και οι: Χάλας, Καλογρίδης, Μουσάνας, Βάκο, Χαϊντάρι