Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου 2019 10:18

Νίκη με 2-6 για τον Αίαντα Σύρου επί της Άνω Μερας

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε στη Σύρο η ομάδα Κ16 του Αίαντα καθώς στον αγώνα που έγινε χθες Κυριακή (20/10) πήρε τη νίκη με σκορ 2-6 απέναντι σε μια αξιόμαχη Άνω Μερά.

Το σκορ άνοιξε στο 18' ο Κάτρης μετά από εκτέλεση κόρνερ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και σε μία παρόμοια φάση στο 22' ο Μπλάμο έκανε το 0-2 για την ομάδα του.

Στο 29' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Γκέζο μειώνοντας σε 1-2.

Στο 30' ο Κάτρσης εκτέλεσε φάουλ και με κεφαλιά ο Μακρυωνίτης έκανε το 1-3 πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο 1ο λεπτός του 2ου ημιχρόνου ο ίδιος ποδοσφαιριστής με ένα πολύ ωραίο σουτ έκανε 4 τα τέρματα για την ομάδα του.

Οι Ανωμερίτες στο 64' κέρδισαν ακόμα ένα πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα αυτή τη φορά ο Κουκά μειώνοντας σε 2-4. Στο 66' ο Ζαρμπώνης μετά από μια ατομική προσπάθεια πλάσαρε κάνοντας το 2-5 ενώ το τελικό 2-6 διαμόρφωσε ο Ρούσσος στο 69'.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο Γ. και Γεωργαρά.

ΑΣ Άνω Μερά (Συριανός): Θειακούλης, Ντρέου, Ρουστέμι, Σεφέρι, Τσελάι, Σπαχίγια, Μεσάκου, Δαμάι, Μπομπάι, Γκέτζο, Κουκάς

Αγωνίστηκαν και οι: Πετράι, Αρντίτ, Σαμοθράκης, Αγγελής, Μπουτσάι, Σταυρακόπουλος, Γκερμπούρας

Αίαντας Σύρου (Καρδάτος): Στεφάνου, Ρούσσος Π, Αλουμάνης, Πρέκας, Γαληνός, Μπλάμο, Πιταούλης, Κουκουλογιάννης, Κάτρης, Μακρυωνίτης

Αγωνίστηκαν και οι: Γαλακτίτης, Βαρθαλίτης, Βουτσίνος Ε., Ζαννής, Ζαρμπώνης, Ρούσσος Μ., Βαμβακάρης.