Παρασκευή, 08 Νοεμβρίου 2019 19:57

Διπλό με μεγάλη ανατροπή για την Κ14 του ΑΠΣ Κύθνου

Σε ένα ματς διαφήμιση για το ποδόσφαιρο η ομάδα της Κύθνου παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0, στη συνέχεια κατάφερε να πετύχει τη μεγάλη ανατροπή απέναντι στον Νέο ΑΟ Σύρου και να πάρει τη νίκη με 2-3, διατηρώντας την αήττητη στην κουφή του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου της Κ14.

Οι γηπεδούχοι, ξεκίνησαν δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Συκούρτη, ο οποίος μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το 2-0 έγινε στο 32' με τον Καπέλα ο οποίος με πλασέ του διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Η ομάδα της Κύθνου ανέβασε στροφές στο 2ο ημίχρονο και μείωσε σε 2-1 με τον Μαρτινό στο 41'.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής έξι (6) λεπτά αργότερα με μια τρομερή ενέργεια ισοφάρισε σε 2-2 για του φιλοξενούμενους.

Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Μπακογιάννης με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ στο 56'.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο Γ. και Βαρθαλίτης Αν.

ΝΕΟΣ Α.Ο. ΣΥΡΟΥ (Ζαχαρίου): Ζάννες, Χαϊντίνι, Λάππας, Μπουζί, Ξενικάκης, Συκούρτης (40' Συριανός), Τάνταλος, Ξανθάκης, Βλαχογιάννης, Κάπελλας, Μαραγκός

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Βασιλειάδης, Πρέκας, Ρούσσος, Σκορδίλης

ΑΠΣ ΚΥΘΝΟΥ (Κονιδάρης): Βλαστάρης, Δανιήλ, Μπιτάκος, Φιλιπαίος, Μαρτίνος, Τζιώτης, Μπακογιάννης (78' Λαρετζάκης Κων.), Κλάρας, Μαρτίνος, Βλαστάρης (56' Λαρετζάκης Αντ.), Λαρετζάκης (36' Αλαφούζος)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Αλαφούζος, Λαρετζάκης, Αν., Μαρτίνος, Κων., Γκούμας, Γάτσου.