Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020 00:51

Κ16: Χ-ορταστική ματσάρα (4-4) στο ΔΑΚ Νάξου ανάμεσα σε Θύελλα Καμαρίου και Πανναξιακό

Σπάνιο θέαμα προσέφεραν οι ομάδες Κ16 της Θύελλας Καμαρίου και του Πανναξιακού, οι οποίες ήρθαν ισόπαλες με το εντυπωσιακό 4-4 στο ΔΑΚ Νάξου για την 9η αγωνιστική του 3ου Ομίλου.

Οι δύο ομάδες έχουν από 4 βαθμούς, αλλά ο Πανναξιακός έχει ένα παιχνίδι περισσότερο. παρά το γεγονός ότι ο αγώνας έγινε στο ΔΑΚ Νάξου, η Θύελλα ήταν τυπικά γηπεδούχος, αφού μετά από συμφωνία των σωματίων και της ΕΠΣ Κυκλάδων οι δύο αγώνες θα γίνουν στο ΔΑΚ Νάξου.

Τον... χορό των γκολ άνοιξε ο Φράγκου Ν. στο 5' για τους φιλοξενούμενους, αλλά η Θύελλα αντέδρασε και ισοφάρισε αρχικά με τον Ξαγοράρη στο 18' για να έρθει ο Αργυρός να κάνει το 2-1 στο 24'.

Ο Χότζα έκανε το 2-2 στο 28' αλλά και πάλι ο Πανναξιακός πήρε το προβάδισμα στο 37' με τον Δημητροκάλη.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν εκ νέου στο 71' με τον Ζωγράφο. Ωστόσο, ο Φράγκου Ν. πέτυχε το δεύτερο προσωπικά του τέρμα στο παιχνίδι και έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του.

Το... φεστιβάλ γκολ έκλεισε στο 85' και πιο συγκεκριμένα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων (η διάρκεια του ημιχρόνου είναι 40'), όπου ο Γεροντάκης ισοφάρισε σε 4-4 που ήταν και το τελικό σκορ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο τέλος δημιουργήθηκε ένταση, αφού οι άνθρωποι του Πανναξιακού διαμαρτυρήθηκαν έντονα για τις υπερβολικές καθυστερήσεις που κράτησε ο διαιτητής Φαν Άακεν.

Διαιτητής ήταν ο κ. φαν Άακεν, με βοηθούς τους κ.κ. Ρούσσο Γ. και Χατζόπουλο.

Οι συνθέσεις

Θύελλα Καμαρίου (Νίκος Τσάμογλου): Μπίμπα, Καρράς, Ξαγοράρης, Ζωγράφος, Παπαδόπουλος, Γεροντάκης, Ζαρογιαννόπουλος (72' Χάλαρης), Πάπα, Αργυρός, Τσαμόγλου, Καφούρος (55' Κολλαράς)

Πανναξιακός Νίκος Σπαής): Σορωκός, Τζάϊ, Φακίνος Σ., Φακίνος Α., Γκορνάτι, Χότζα, Φράγκου Ε., Φράγκου Ν., Δημητροκάλης, Βαθρακοκοίλης, Μαύρος (55' Αντέμι)